Sosyal Medya

YouTube, YouTube TV’de Sporseverler için 4K Plus ve Yeni Özellikleri Başlattı

YouTube TV aboneleri artık 4K, indirme, sınırsız akış ve daha fazlasını içeren yeni 4K Plus paketini ekleyerek izleme deneyimlerini yükseltebilir. YouTube, bu güncellemeyle spor hayranlarını heyecanlandırmayı umuyor ve bazı güncellemelerin topluluktan gelen sık isteklerden ilham aldığını düşünüyor.

YouTube Blogu

YouTube , 2020’de spor videolarının (canlı içerik hariç) TV ekranlarında izlenme süresinde %65 artış gördü ve bu da YouTube’un sporla ilgili haberler, istatistikler ve yerel olarak trend olan içerikler için bir merkez olan Spor Platformunu yenilemesine yol açtı. Önemli spor etkinlikleriyle dolu bu yaz YouTube, spor etkinliklerinin canlı akış deneyimini de yükseltmeyi hedefliyor. YouTube

tarafından bildirildiği gibi :

“YouTube TV’ye getirdiğimiz daha yenilikçi özellikleri paylaşmaktan heyecan duyuyoruz – gerçekten orada olduğunuzu hissetmenize yardımcı olacak yeni deneyimlerden favori etkinliklerinizi hızla bulmanıza yardımcı olan gezinme araçlarına kadar.”

4K Plus paketinin ana umudu, insanların etkinlikte gerçekten varmış gibi hissetmelerine yardımcı olmaktır. Bu misyona yardımcı olmak için YouTube, 4K Plus abonelerinin eylemi 4K çözünürlükte, sınırsız sayıda akışla ve tüm YouTube TV üyeleri için 5.1 Dolby ses özellikleriyle takip etmelerini sağlıyor. surround ses ile izleme deneyimlerini geliştirmek isteyen kullanıcılar. Bu ek özellikler, YouTube’un daha tiyatro benzeri bir deneyim sunmasına yardımcı olabilir ve onlara canlı etkinlik akışına daha az odaklanan rakiplerine göre benzersiz bir avantaj sağlar.

YouTube TV, 2017’de kullanıma sunulduğundan beri YouTube’un odak noktası olmuştur ve bunun nedeni basittir – son on yılda insanlar neyi, nasıl, nerede ve ne zaman video izleyecekleri konusunda daha fazla kontrol sahibi olmak istediler. Aslında, 2019’da Google, YouTube’un tüm kablo ağlarının toplamından 18 ila 49 yaşındakilere ve kabloları hayatlarından çıkaranların ya da en başından hiç abone olmayanların %86’sına ulaştığını bildirdi .

Artık YouTube, canlı akışı yakalarken veya daha sonra DVR kaydını izlerken önemli anlara atlamalarını sağlayarak, haber segmentleri için zaten kullanıma sunulan bir özellik olan spor hayranlarının denetim düzeyini genişletmek istiyor. YouTube ayrıca etkinlik katılımcıları için diğer ilgili istatistiklerin yanına bir Madalya sayısı ekleyerek izleyicilerin ülkelerin birbirlerine karşı olan genel performansını daha iyi anlamalarını sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca sınırsız DVR alanlarına eklemek için herhangi bir sporu arayabilecekler:

“Spor tutkunları tüm ligi, sadece favori takımlarını arayabilir veya bireysel maçları ve hatta turnuvaları kaydedebilir. Ayrıca yakın zamanda doğrudan mobilde arama yapmak için önemli maçları ekledik, bu nedenle, kütüphane, onları tek bir tıklama ile bulabilirsiniz.”

Güncellemeler, YouTube TV’nin tutkulu ve aktif bir grup abonesinden para kazanmakla ilgilidir. Çoğu spor pandemi sırasında duraklatıldı veya en azından sınırlandırıldı, bu da insanları en sevdikleri geçmiş etkinlikleri tekrar ziyaret etmeye ve canlı etkinliklerin ne zaman geri döneceğine dair güçlü bir iştah oluşturmaya yönlendirdi. Spor tutkunları tutkularıyla tanınırlar ve artık en sevdikleri etkinlikler yeni bir başlangıçla geri döndüğüne göre, sporlar nadiren evde daha küçük ekranlarda izlendiğinden, televizyon reklamları için mükemmel bir hedef kitle haline geliyorlar.

Aslında, pandemi sırasında insanlar evde kalmalarını sağlayan eğlence arayışında olduklarından bağlantılı TV izleme popülerliğini artırdı. Bu yeni model, YouTube’un daha düşük bütçelerle TV kampanyaları yayınlama fırsatını benimseyen pazarlamacılar için daha fazla araç sağlamasının yanı sıra analizlerine “oturma odası gösterimleri” eklemesiyle sonuçlandı . Bu, hem markaların hem de içerik oluşturucuların daha fazla kişiye ulaşma ve stratejilerini daha fazla gelir elde edecek şekilde uyarlama fırsatına sahip olduğu anlamına gelir.

4K Plus, ayda 19,99 ABD Doları karşılığında satışa sunulacak ve zaten bir YouTube TV hesabına sahip olan ilk aboneler, 30 gün boyunca ücretsiz deneme ve ilk yıl için aylık 9,99 ABD Doları özel fiyattan yararlanacak.

Teklifle ilgili tüm ayrıntıları YouTube Resmi Blog’unda okuyun .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir