Sosyal Medya

YouTube, YouTube Studio için Karanlık Modu Sunuyor, Yeni Hashtag Kullanım Bilgileri Ekliyor

YouTube, daha fazla bilgi, daha fazla yönetim seçeneği ve içerik oluşturucuların yönetim uygulamasının kullanımını iyileştirmeyi amaçlayan YouTube Studio için bir dizi güncelleme duyurdu . 

Öncelikle, karanlık mod hayranları heyecanlanın – YouTube bugün , web üzerinde YouTube Studio için karanlık modun artık tüm kullanıcılara sunulduğunu onayladı .

YouTube Studio Karanlık Modu

Bu modelde görebileceğiniz gibi , YouTube Studio için karanlık mod, Studio kontrol paneliniz için belirli durumlarda gözleri yormayan alternatif bir renk paleti sağlarken uygulamanıza yeni bir görünüm kazandırarak onu taze hissettirebilir Ve yeni.

Karanlık mod seçenekleri, tutkulu bir destekçi tabanına sahiptir ve her zaman çok talep edilen bir özelliktir. YouTube Studio için karanlık mod, bir ana uygulama güncellemesinden daha az heyecan verici olsa da, pek çok kullanıcıyı memnun edeceğinden şüpheniz olmasın.

Yeni ‘karanlık temaya’ YouTube Studio ayarlarınızdan erişebilirsiniz.

Buna ek olarak, YouTube, video yükleme sürecinde size yalnızca girdiğiniz metne göre eklemek isteyebileceğiniz hashtag’leri değil, aynı zamanda aşağıdakilerle ilgili bilgileri de gösterecek yeni bir ‘Hashtag Otomatik Tamamlama Önerileri’ seçeneğini başlattı. her bir etiketin platformda halihazırda ne kadar kullanıldığını, yaklaşımınızı daha da yönlendirir.

YouTube hashtag önerileri

Yeni listeler hem açıklamalarında hem de başlıklarında her bir hashtag’i kullanan videoların sayısını ve her bir etiketle ilişkili kanalları gösterecek. Instagram’ın hashtag hacim listelerine benzer şekilde, ek bilgiler, içerik erişiminizi en üst düzeye çıkarmak için hangi etiketleri eklemek isteyebileceğinizi daha iyi anlamak için hashtag araştırmanıza rehberlik etmeye yardımcı olacaktır.

Yine de, elbette, en popüler etiketleri eklemek, gösterimi mutlaka artırmaz. Bazen daha küçük, daha hedefli etiketler daha etkili olabilir ve kanalınız için hangi yaklaşımın en iyi sonucu verdiğini belirlemek için biraz deneme ve araştırma yapılması gerekir.

Güncelleme bugünden itibaren mobil ve masaüstünde kullanılabilir.

YouTube ayrıca, YouTube içerik oluşturucularının kendilerinden söz edilenleri uygulama genelinde izlemelerine yardımcı olmak için Studio masaüstündeki yorumlar gelen kutusuna yeni bir “Bahsetmeler” sekmesi ekliyor.

YouTube Studio yorumları gelen kutusu

Sekme muhtemelen Shorts’un yükselişine odaklanıyor ve YouTube, kısa kliplerde içerik oluşturucudan bahseden bir akını bekliyor. Burada görebileceğiniz gibi, yeni sekme, yorumlarınızın ve bahsetmelerinizin ayrı olmasını sağlayacak ve bu da her bir belirli öğeyi yönetmenize yardımcı olacaktır.

Son olarak, YouTube, iOS ve Android’de güncellenmiş gerçek zamanlı analizlerini önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma sunacağını ve uygulamayı YouTube Studio’nun masaüstü sürümüyle daha uyumlu hale getireceğini de belirtti.

YouTube gerçek zamanlı performans verileri

Burada görebileceğiniz gibi, güncelleme, mobil uygulama deneyimi içinde gerçek zamanlı olarak güncellenen video ve kanal analizlerini içerecek ve YouTube içerik performansınızın zirvesinde kalmanın daha fazla yolunu sunacaktır. 

Bunlar, oyunun kurallarını değiştirmeyen bazı kullanışlı güncellemelerdir, ancak tümü belirli bir amaca hizmet eden ve YouTube yayınlama işleminizde fayda sağlayacak daha küçük ince ayarlardır.

Yeni değişikliklerin her biri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir