Sosyal Medya

YouTube, Otomatik Oluşturulan Başlık Önerileri Dahil, YouTube Studio için Yaklaşan İyileştirmeleri Önizliyor

YouTube, mobil uygulama aracılığıyla video yüklemeye yönelik iyileştirilmiş süreçler ve içerik oluşturucuların olası cezalardan kaçınmalarına yardımcı olmak için yayın öncesi kontrol kapasitesinin genişletilmesi dahil olmak üzere , İçerik Stüdyosu yönetim platformu için yaklaşan güncellemeler hakkında bazı bilgiler paylaştı . 

Öncelikle, YouTube, varsayılanları mobil gönderme sürecine eklendiğini görecek ve aynı zamanda birden fazla yükleme şablonuna izin vererek, bir klibi her yayınladığınızda tam veri girişi ihtiyacını azaltacak olan varsayılan yükleme ayarlarını iyileştirmek istiyor.

YouTube, yakında kullanıcıların yükleme ayarlarını önceki bir videodan klonlamalarına da olanak tanıyacak ve özellikle mobil cihazlarda yayınlama sürecini daha da hızlandıracak.

YouTube ayrıca, Google Drive’dan video yükleme seçeneği ekleyerek hareket halindeyken içerik yönetimini kolaylaştırmanın yollarını arıyor.

Burada görebileceğiniz gibi, yeni süreç, Google Drive’ı video içeriğiniz için başka bir kaynak konum olarak ekleyecek ve bu da sizin veya işletmenizin Drive klasöründeki tüm paylaşılan videolarınıza her yerden – yine, daha ileri – erişebilmenizi sağlayacaktır. gönderi seçeneklerinizi genişletmek.

Ve son olarak, YouTube mobil cihazlara yayın öncesi kontroller ekliyor ve bu da onu masaüstü uygulamasıyla aynı hizaya getirecek.

Burada görebileceğiniz gibi, YouTube’un yayın öncesi kontrolleri , videonuzun içeriğini telif hakkı endişeleri ve dil uyarıları dahil olmak üzere bir dizi olası ihlal açısından analiz ederek, içerik oluşturuculara “yayınla” ya girmeden önce bu tür konuları ele alma fırsatı verir. 

YouTube , Mart ayında genişletilmiş bir kullanıma sunmadan önce ilk olarak geçen Eylül’de yayın öncesi kontrollerini test etmeye başladı . Şimdi, mobil cihazlara da geliyor, YouTube aynı zamanda yayın öncesi bildirimlerini iyileştirmek ve daha küçük mobil ekranda bu tür şeyleri ele almayı kolaylaştırmak için daha fazla araç sağlamak için çalıştığını söylüyor.

Bu yeni araçlar için kesin bir lansman tarihi yoktur, ancak YouTube, yakın gelecekte daha geniş bir lansman için şimdi her birini test ediyor.

Bunlara ek olarak YouTube, otomatik olarak oluşturulan video açıklamaları ve başlıkları ve video küçük resimlerini iyileştirmeye yardımcı olacak yapay zeka araçları da dahil olmak üzere başka, daha ‘fütüristik’ video yükleme araçları üzerinde çalıştığını söylüyor.

Bunlar, video performansınızı en üst düzeye çıkarmada çok yardımcı olabilir – YouTube, kullanıcıların uygulamada neyle etkileşim kurduğuna bağlı olarak, klipleriniz için doğru video başlıklarını ve küçük resimleri seçmenize yardımcı olmak için rehberlik sağlayabiliyorsa, yükleme sürecinizdeki ayak işleri, araştırma süresini azaltır.

Bu daha gelişmiş özellikler biraz daha ileride, ancak YouTube’un her bir öğede ne bulduğunu görmek ilginç olacak.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir