Sosyal Medya

YouTube İlk #BeautyFest İçerik Oluşturucu Etkinliğini Duyurdu

Bir güzellik veya moda markası için çalışıyorsanız, bu kayda değer: YouTube, Bu hafta platformda bir dizi güzellik yaratıcısını sergileyecek, sektördeki en son trendler ve değişiklikler hakkında ipuçları, notlar ve rehberler paylaşacak ilk #BeautyFest etkinliğini düzenliyor.

YouTube tarafından açıklandığı gibi :

” #BeautyFest sadece ipuçları ve öğreticilerle ilgili olmayacak (ama biz de onları seviyoruz!). Güzellik yaratıcılarını, sektör profesyonellerini ve tanınmış kişileri günümüzün en yeni trendleri hakkında konuşmak için çeşitli profesyonel bakış açılarıyla bir araya getirdik. İnanılmaz derecede kavrayışlı güzellik, sağlık ve sağlık ipuçlarından, güzellik dünyasında çeşitliliği ve eşitliği artırma hakkındaki önemli konuşmalara kadar çeşitli sektöre özgü konularda hepimizi aydınlatacak. “

Etkinlik, güzellik pazarlamacıları ve içerik oluşturucuları için son zamanlarda daha geniş YouTube ekosisteminin çok daha büyük bir unsuru haline gelen bir bilgi yığını sağlayabilir.

Nitekim, YouTube, diyor o 2014 ve 2018 arasında, platform üzerinde moda ve güzellik kanal sayısı 6x tarafından büyüdü ve bu ilgi pandemik ile birlikte ivme kazanmıştır yükselen e-ticaret patlaması ardından, geçtiğimiz yıla göre daha da genişlemiştir. YouTube ile artık makyaj için AR Try-On araçları ve diğer promosyon seçenekleriyle birlikte, bu platformu güzellik markaları için önemli bir odak kanalı haline getirebilir.

Bu nedenle, #BeautyFest’in bir parçası olarak paylaşılan bilgiler, kampanyalarınızı ve / veya yaklaşımınızı çok iyi bir şekilde yeniden şekillendirebilir – veya en azından, sizi takip edebileceğiniz ve potansiyel olarak gelecekteki girişimlerde ortak olabileceğiniz bir dizi güzellik içerik oluşturucuyla tanıştırabilir.

Çeşitli ünlüler arasında yer alan aktör Gwyenth Paltrow , TikTok yıldızı Addison Rae’ye 90’lar tarzında bir makyaj yapacak , şarkıcı ve aktör Selena Gomez bir toplantıyla yaratıcı Melissa Alatorre’yi şaşırtacak, müzisyen Pharrell Williams ise cilt bakımı rutini hakkında sohbet edecek. YouTube ayrıca canlı etkinliğin bir parçası olarak Mented Cosmetics, Birchbox ve The Lip Bar gibi markalardan özel indirimler sunuyor.

Ayarlamak için zaman ayırmaya veya fırsat bulduğunuzda içeriği takip etmeye değer olabilir .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir