Sosyal Medya

WhatsApp Gürültülü Grup Sohbetlerini Kalıcı Olarak Gizlemek için Yeni Arşiv Seçenekleri Sunuyor

WhatsApp, grup sohbeti dizilerinizi yönetmek için yeni bir seçenek ekledi; arşivlenmiş sohbetler, gruba yeni mesajlar gönderildiğinde bile artık arşivlenmiş ve gizli kalıyor.

Açık olmak gerekirse, kullanıcılar WhatsApp sohbetlerini her zaman arşivleyebildiler , ancak şimdi, arşivlediğiniz sohbetlere yeni mesajlar hakkında bildirim almayacaksınız, bu da esasen onları görünümden gizlemenize olanak tanıyor. Bunları arşivinizden kontrol edebilir ve dilediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.

WhatsApp şefi Will Cathcart tarafından özetlendiği gibi :

” Biraz gürültülü ve gelen kutunuzu karıştıran bir WhatsApp grubunuz var mı ? Yeni Arşiv ile artık aktif bir ileti dizisini gelen kutunuzun dışında tutabilirsiniz, ancak yine de istediğiniz zaman ona erişebilirsiniz!”

WhatsApp, son birkaç yıldır arşiv seçeneklerini deniyor ve bu özellik 2019’da ‘ tatil modu ‘ olarak test ediliyordu. Birçok kullanıcı, yeni bir mesaj alındığında arşivlenmiş sohbetlerinin gelen kutularına geri dönmeye devam etmesinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. – ve şimdi, artık durum böyle olmayacak.

Bu, bir sohbeti arşivlemek istediğinizden ekstra emin olmanız gerektiği anlamına gelir, çünkü o andan itibaren yeni mesajları kaçıracaksınız. Veya, takip etmek istediğiniz ayrıntılar varsa, arşivlenmiş tartışmalarınızı kontrol etme konusunda dikkatli olmanız gerekir. 

Nispeten küçük bir güncelleme, ancak yoğun WhatsApp kullanıcıları için büyük olacak.

Yeni arşiv güncellemesi bugünden itibaren kullanıma sunuluyor.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir