Sosyal Medya

WhatsApp, Android ve iOS Arasında Sohbet Verilerinizi İçe Aktarmak için Yeni Seçeneği Önizliyor

WhatsApp kullanıcıları yakında tüm sohbet geçmişlerini  Android ve iOS cihazlar arasında aktarabilecek ve ana şirket Facebook’un daha geniş kapsamlı uygulaması içinde başka bir veri taşınabilirliği unsuru sağlayacak.

WhatsApp sohbet dışa aktarma

Bu resimlerde görebileceğiniz gibi, WhatsApp kullanıcıları yakında kendileriyle sohbetlerini yeni bir cihaz türüne taşıma kapasitesine sahip olacak ve telefon değiştirirken tartışmaları ve bağlamı sürdürmeye yardımcı olacak.

Engadget tarafından bildirildiği gibi :

“[Sohbeti dışa aktarma seçeneği] başlangıçta Android 10 veya daha yenisini çalıştıran Samsung telefonlardan başlayarak ( yeni katlanabilirler dahil ) Android telefonlara ulaşacak , ancak sonunda her iki işletim sisteminde de kullanılabilecek.”

WhatsApp verilerinizi aktarma kapasitesi, uygulamanın gizlilik özellikleriyle başka bir işletim sisteminde oturum açmayı ve tüm sohbet geçmişinize erişmeyi imkansız hale getiren uzun süredir istenen bir özellikti. T o Yeni transfer süreci içinde incelik sizin WhatsApp mesajı konuları tutmaya yardımcı, fotoğraf ve sesli notlar da dahil olmak üzere mevcut sohbetler tüm unsurları kapsayacaktır.

WhatsApp duyuruyu Samsung’un  bir dizi yeni ürün ve özelliği duyurduğu 2021 Galaxy Unpacked etkinliğinde yaptı. Güncelleme, mevcut iPhone kullanıcılarının, isterlerse sohbet geçmişlerini kaybetme riski olmadan Android’e geçiş yapmalarını sağlayacağı için Samsung’a fayda sağlayacak. 

Belirtildiği gibi, güncelleme aynı zamanda Facebook’un diğer uygulamalarda kullanmak üzere Facebook bilgilerinizi indirmek için bir dizi seçenek sunduğunu gören daha geniş veri taşınabilirliği zorlamasının bir parçasıdır. 

Sadece bu hafta, Facebook uzattığını açıkladı onun Bilgileriniz Transferi  Facebook da ihracat kapasitesini eklemiştir ise aracı, sırayla daha kolay kullanıcıların kendi bilgi indirmek için yapmak fotoğraf ve video yanı sıra metin tabanlı verileri, artık Google Dokümanlar, Blogger ve/veya WordPress’e aktarılabilir .

Kesinlikle çok kullanılan bir seçenek olacak. WhatsApp, tüm kullanıcıların önümüzdeki birkaç hafta içinde içe aktarma aracına erişebileceğini söylüyor.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir