Sosyal Medya

Twitter’ın Profil Doğrulaması için Herkese Açık Uygulamalarını Yeniden Açmaya Yakın

İşte Twitter varlıkları aracılığıyla geçerlilik arayanlar için potansiyel olarak iyi haberler.

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’a göre , bu tür şeyleri bilen ve Twitter HQ’da bir dizi bağlantıya sahip olan platform, önümüzdeki hafta profil doğrulaması için herkese açık uygulamaları yeniden açmayı düşünüyor .

Hatırlayacağınız gibi, Kasım ayında Twitter , uygulamada tam olarak neyin işaret ettiği konusundaki kafa karışıklığı nedeniyle 2017’de kamu taleplerini duraklattıktan sonra, 2021’de bir süre doğrulama için uygulamaları yeniden açmaya çalışacağını duyurdu . Twitter daha sonra revize edilmiş doğrulama yönergeleri ve bunların ne zaman yürürlüğe gireceği hakkında daha fazla ayrıntı sunarken, kamuya açık uygulamaların ” önümüzdeki birkaç ay içinde ” yeniden başlayacağını belirtti .

Şimdi, bu olacak gibi görünüyor. Jane Manchun Wong ayrıca kısa süre önce güncellenmiş doğrulama talebi sürecine ilişkin bazı yeni ekran görüntülerini paylaştı ve bu da kullanıcılara, imrenilen mavi tik için başvurmak için gereken çeşitli adımlar ve referanslar konusunda rehberlik etti.

Burada görebileceğiniz gibi, yeni süreç şu altı kategoriye giren hesaplarla sınırlı olacaktır:

  • Aktivist, Organizatör veya Etkileyici
  • Şirket, Marka veya Kuruluş
  • Eğlenceler veya Eğlence Grupları
  • Devlet Yetkilisi veya Bağlı Kuruluş
  • Gazeteci veya Haber Kuruluşu
  • E-Spor Kurumunun Profesyonel Sporları

Yani herkes başvuru yapamayacak – ama yine de tartışmalı bir şekilde, herkes bir şekilde etkilidir, bu yüzden her zaman bu teknikten sıyrılmaya çalışabilirsiniz.

Ancak uygulama gereksinimleri oldukça yüksek bir çıta belirlemektedir – örneğin, bir ‘Influencer’ talebini doğrulamak için gereken bazı kanıt noktaları şunlardır :

Öyleyse belki sen değilsin, en azından henüz değil – ama belki şirketinize başvurmak isteyeceksiniz veya bu kategorilerden birinde kalifiye bir müşteriniz olabilir. 

Bunu yaparsanız, yakında öğrenmenin bir yolunu bulursunuz – Wong’un tweet’i, Twitter’ın önümüzdeki hafta uygulamaları yeniden açmaya çalışacağını belirterek, çeşitli Twitter çalışanları tarafından beğenildi, hatta Twitter şefi Kayvon Beykpour da tartışmaya katıldı. yorumlar .

Bu da iddiaya biraz ağırlık katıyor gibi görünüyor. Bu yüzden muhtemelen başvuru ayrıntılarınızı sırayla almaya başlamalı ve Twitter ünlüleri arayışınıza başlamak için hazırlanmalısınız.

Ya da yapma.

Doğrulanmış bir profiliniz olup olmaması muhtemelen bir yığın önemli değildir. Elbette, bazı ek özelliklere erişim elde edersiniz ve kullanıcı adınızın yanında o küçük onay işaretine sahip olmanın ek güvenilirliği vardır. Ama gerçek dünya terimleriyle, kimsenin gerçekten umurunda değil.

Kimliğe bürünmüyorsanız veya hangisinin resmi, uygun Twitter kanalınız olduğu konusunda bazı karışıklıklar olmadıkça, değer muhtemelen o kadar da önemli değildir. 

Ancak tweetler Google arama sonuçlarında da görünüyor ve resmi bir profile sahip olmak daha iyi görünüyor.

Bilmiyorum – zorlu yeni gereksinimleri karşılarsanız buna değebilir .

Herhangi bir ilerleme konusunda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.  

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir