Sosyal Medya

Twitter’ın ‘Süper Takip’ Abonelik Seçeneği 10k Takipçi Gerektirecek, Yakında Teste Başlayacak

Popüler kullanıcıların daha sık tweet atmasını ve etkileşim kurmasını sağlamak için daha fazla teşvik sağlamaya çalışan Twitter, içerik oluşturucular için daha fazla para kazanma seçeneği eklemeye devam ediyor.

Şubat ayında, Twitter’ın önümüzdeki üç yıl içinde 1 23 milyon daha fazla kullanıcı ekleme planını ana hatlarıyla açıkladığı Analist Günü etkinliğinde , içerik oluşturuculara bir yol verecek olan yaklaşan ‘Süper Takip’ seçeneğinin ilk görüntülerini de paylaştı. Haber bültenleri, özel içerik, indirim kodları vb. içerebilecek özel, üyelere özel özellikler için aylık ücret alarak Twitter’daki varlıklarından para kazanmak.

Şimdi, tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’un Twitter uygulamasının arka uç kodundan seçeneğin yeni ekran görüntülerini ortaya çıkarmasıyla , Süper Takip sürecinin tam olarak nasıl çalışacağı ve insanların nasıl uygulayacağı konusunda biraz daha fikir sahibi olduk .

Burada görebileceğiniz gibi, seçilen kullanıcılar yakında Süper Takip seçeneğine erişebileceklerine dair yeni bir bildirim alacak ve bu onları bu yeni karşılama akışına yönlendirecektir.

Açıklama okunduğu gibi:

“Takipçilerinize ekstra bir şeyler sunun ve her ay para kazanın. Bonus içerikle daha kişisel bir deneyime erişecekler ve yarattığınız şey için ödeme alacaksınız. Bu bir kazan-kazan durumu.’

Şu anki Super Follows ‘ayrıcalıkları’, Twitter’ın adlandırdığı şekliyle şunlardır:

  • Para ödeyen hayranlarınızın profillerinde ve tweetlerinde, yanıtlarınızda onları vurgulayacak ve onlara daha fazla ilgi göstermenizi kolaylaştıracak özel etiketler
  • Yalnızca Süper takipçilerinizin erişebileceği özel tweetler ve haber bültenleri biçimindeki bonus içerik
  • Twitter, yukarıdaki ilk örnekte vurgulandığı gibi, muhtemelen profil rozetleri ve diğer bağlantı seçenekleri olacak daha fazla seçeneğin geleceğini belirtiyor.

Burada da görebileceğiniz gibi, Twitter, içerik oluşturucuları cezbetmek için bir ‘Kazanç Tahmincisi’ görüntüleyecek ve kişi başına 4.99$’a dayalı olarak X tutarında para kazanmak için kaç takipçinizin kaydolması gerektiğini gösteren bir kaydırıcı ile. aylık ücret.

Bu şüphesiz güçlü bir teşvik olacaktır – ancak milyonlarınızı saymaya başlamadan önce, süreç içinde gelir potansiyelinizi sınırlayabilecek veya hatta sizi yarasadan tamamen diskalifiye edebilecek birkaç gereklilik ve başka koşul vardır.

yeni Süper Takip seçeneğine başvurabilmek için en az 10 bin Twitter takipçinizin olması ve düzenli olarak paylaşım yapmanız gerekir – en az 25 son 30 gündeki tweetler. 

Bu çok büyük bir tweet etkinliği değil, ancak 10k eşiği birçok kullanıcıyı iptal edecek – ve bunun henüz Twitter tarafından resmi olarak yayınlanmadığını da belirtmekte fayda var, bu yüzden ne kadar sınırlı olacağını bilmiyoruz. Başlangıç ​​olarak, 10k+ takipçisi olan tüm kullanıcıların oturum açmasına izin vermeden önce Twitter’ın ne kadar test yapması gerekeceği.

Ancak akılda tutulması gereken ana nokta, takipçilerinizin abone olmaları için bir neden sağlamanız gerekeceğidir. Muhtemelen her zaman yaptığınız gibi tweet atmaya devam edemezsiniz ve insanların kalplerinin nezaketinden ödeme yapmasını bekleyemezsiniz. Takipçilerinizden bazıları olabilir, ancak çoğunluk paraları için daha fazlasını, ekstra bir şey bekliyor olacak, bu nedenle bu seçeneği nasıl kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, ne zaman kullanılabilir olacağını planlıyorsanız, ne için plan yapmanız gerekir. normal tweet’lerinize ve içeriğinize ek olarak sunacaksınız.

Başvuru sürecinin kendisi, hesabınızın uygun olduğu bir içerik kategorisi ve hayranlarınızla bağlantınızı geliştirmek için bu seçeneği nasıl kullanmayı planladığınıza dair bir genel bakış ister.

Şu anda ‘Sanat’, ‘Güzellik’, ‘Oyun’, ‘Cilt Bakımı’ vb. arasından seçim yapabileceğiniz yaklaşık 30 kategori var.

Ve Wong’un belirttiği gibi , ilginç bir şekilde, bir ‘Yetişkin İçeriği’ kategorisi de var, şu anda içerik oluşturduğunuz ve yayınladığınız platformları tanımlayabileceğiniz bölümde, bir seçenek olarak ‘OnlyFans’ı da seçebilirsiniz.

OnlyFans, en iyi bilinen web kimliklerinin hayranlarından para kazanmak için daha riskli içerik yayınladığı amatör bir porno sitesi olarak bilinir. Ve bu içerik oluşturuculardan bazılarının Twitter’daki bağlantı seçeneklerini genişletmek istemesi mantıklı olsa da, Twitter’ın bu tür içeriğe yöneldiğini ve bazı açılardan onu sorgulanabilir bir alana sokabileceğini görmek ilginç.

Ancak yine de, Twitter’da yetişkinlere uygun içeriğe zaten ulaşmak oldukça kolaydır, bu nedenle bunu daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak başka bir yol sağlayabilir ve aynı zamanda bundan gelir elde edebilir.

Super Follows için gelir dağılımı henüz paylaşılmadı, ancak beklenti, Twitter’ın her bir abone ödemesinin bir yüzdesini alması ve yaratıcının çoğunluğu cebe indirmesi – Apple ve Google, bu tür işlemler için ek App Store ücretlerine göre alır.

Bu, yakın zamanda Twitter’ın satılan her biletten %20’lik bir indirim aldığı Twitter’ın yeni biletli Spaces seçeneğiyle gündeme geldi . Teknoloji analisti Ben Thompson , içerik oluşturucuların, ek barındırma ücretleri nedeniyle satılan her biletten yalnızca paranın yaklaşık yarısını alacağını belirtti:

“Bir içerik oluşturucu bir Biletli Alan’ı 5 dolara satıyor. İnsanların ödemeye hazır olduğu içerik oluşturucu 2,80 dolar alırken, bağlantıyı kolaylaştıran ve ürünü yaratan Twitter 0,70 dolar alıyor. OS API denetiminden yararlanan Apple/Google, tüm faaliyetlerden vergi alın, hiçbir şey yapmayın ve 1,50 dolar kazanın.”

Göreceli uygulama barındırma sürecinin kurulma şekli nedeniyle, Apple ve Google, sistemlerinde kolaylaştırılan herhangi bir abonelikten hala ücret alıyor ve bu da Twitter milyoneri olma umutlarınızı daha da azaltabiliyor. Açıklığa kavuşturmak için bu cephede daha fazla bilgi beklememiz ve ayrıca bu ek ücretlerin Twitter’ın Super Follows tanıtım sürecindeki kazanç tahmin aracına dahil edilip edilmediğini görmemiz gerekecek.

Ancak bu düşünceler bir yana, bu, Twitter’ın en yüksek profilli kullanıcılarının daha sık tweet atmasını sağlamanın ve aynı zamanda şirkete gelir alımını önemli ölçüde ve hızlı bir şekilde artırması için ek bir yol sağlamanın başka bir yolu olabilir. iddialı büyüme hedeflerine ulaşmayı hedefliyor.

Kısa süre önce Twitter Blue’nun piyasaya sürülmesiyle belirttiğimiz gibi , abonelere ek tweet seçenekleri sağlayacak olan yeni, ücretli seçeneği – Twitter’ın aktif kullanıcılarının yalnızca %1’i tweet’leri geri al ve tweet’leri geri al gibi eklentiler için aylık ücreti ödemek için kaydolsa bile. yeni renk araçları,  şirket için doğrudan gelirde ayda yaklaşık 7 milyon dolara (çeyrek başına +21 milyon dolar) eşit olacak. 

Süper Takipler başka bir cazibe sağlayacak ve Twitter için değerli bir katkı olması çok fazla zaman almayacak, aynı zamanda içerik oluşturucuların tweet çabalarından para kazanmaları için başka bir yol sunacak ve baktıkça daha büyük bir değerlendirme yapacak. varlıklarını inşa et.

Bu nedenle, Twitter için iyi bir seçenek ve çok yakında canlı teste girecek gibi görünüyor. Twitter’dan Süper Takipler hakkında daha fazla bilgi istedik ve geri döndüğümüzde/duyduğumuzda bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir