Sosyal Medya

Twitter’da Artık Kullanıcılardan Veri İzlemeyi Kapatmamalarını İsteyen Yeni İstemler Gösteriliyor

Facebook’un öncülüğünü takiben , Twitter şimdi Apple’ın iOS 14.5 veri izleme istemi sürecinde sunulan fırsatı kullanarak kullanıcılara neden uygulama içi verilerini almaya devam etmelerine izin vermeleri gerektiğine dair kendi açıklayıcı mesajını ve bunun kullanımları için faydalarını gösteriyor.

Sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından paylaşılan bu örnekte görebileceğiniz gibi, yeni bilgi istemi, Twitter’ın verilerinizi izlemeye devam etmesine izin vererek, “Daha fazla bilgi” istemine dokunurken daha alakalı reklamlar görmenize katkıda bulunacağını açıklıyor. sizi , sürece genel bir bakış sağlayan Yardım platformunda Twitter’ın iOS 14.5 açıklayıcısına götürür .

Yeni açıklayıcılar, daha sonra her uygulamanın veri erişimini kesebilecekleri yeni Apple veri izleme seçeneği istemi gösterilmeden önce kullanıcılara gösterilecek. Apple, yeni sürecinde geliştiricilere bu son adım seçeneğini sundu ve bazılarının kullanıcıları bir şeyleri olduğu gibi bırakmaya çalışmak için kullandıkları bu konu hakkında daha fazla bağlam sağladı.

Facebook’ta durum böyledir. Aşağıda görebileceğiniz gibi, Facebook’un kendi  açıklayıcısı, insanlar kullanım verilerini izlemeye devam etmesine izin vermezlerse Facebook’un potansiyel olarak ücretli bir uygulama haline gelebileceğini  ima ediyor.

Bu bile dikkate alınmıyor – ama yine de Facebook, kullanıcıların veri takibini kapatmalarından en çok kaybedeceği yere sahip ve bu nedenle, Sosyal Ağ ilk önce Apple’ın değişikliği hayata geçirmesini durdurmak için elinden geleni yapıyor ve sonra , kullanıcıların veri erişimini kesmesini engellemek için .

Bu bağlamda, Facebook’un açıklamasının daha kışkırtıcı olduğu doğru – ancak Facebook’un ücretli bir uygulamaya geçmediğini belirtmekte fayda var. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg bunu defalarca tekrarladı .

Arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan herhangi biri size bu örnekle vurursa bunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Öyleyse Twitter’ın yeni açıklaması, insanların veri erişimini kesmesini engellemede etkili olacak mı?

Demek istediğim, muhtemelen hayır – bu daha çok, kullanıcıların yeni iOS uygulama listelerinde görüntülenebilen, her uygulamanın izlediği veri noktalarının listelenmesiyle ne kadar korktuğuna bağlıdır.

Muhtemelen buradaki gerçek anlaşma yapıcı / bozucu olacak ve insanlar bu yeni izleme önlemlerini paylaşıp tartıştıkça, bu muhtemelen insanları daha da korkutacak ve zamanla daha fazla uygulamanın kesilmesine yol açacaktır.

Twitter’ın kendi açıklayıcısının karar verme sürecine çok şey katacağı şüpheli – ancak yine de Twitter, reklam gelirine dayanan tüm uygulamalar gibi etkilerini hissetmeye ayarlandığında, kayıplarını yok etmek için elinden geleni yapması gerekiyor. mümkün.

Yani bir açıklayıcı eklemesi mantıklı, ancak büyük bir etkisi olacak gibi görünmüyor.

Zaman geçtikçe beklememiz ve görmemiz gerekecek, ancak erken veriler , birçok insanın gerçekten de iOS güncellemesinin bir sonucu olarak uygulama veri erişimini kestiğini gösterdi.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir