Sosyal Medya

Twitter Yeni Alanlar Ekliyor Konuşmacı Listeleri Ekranı, Kalan Konuşmacı Yerlerini Vurguluyor

Bu, Twitter’ın sesli Alanlar seçeneği için küçük ama faydalı bir güncellemedir.

Bugün Twitter,  Hoparlörleri ‘Hoparlör Ekle’ ekranında ekranın üst kısmındaki bir Boşlukta görüntüleyen Spaces için yeni bir UI geliştirmesi başlattı . 

Twitter Spaces hoparlör ekranı

Burada görebileceğiniz gibi, güncellenmiş format, halihazırda Alan’a eklenmiş olan hoparlörlerin adlarını ve mevcut boş yuvalara kaç tane daha fazla hoparlör ekleyebileceğinizi gösterir. Twitter Alanları şu anda bir Alan içinde en fazla 11 konuşmacıyı (ana bilgisayar dahil) kullanabilir.

Bu büyük bir değişiklik değil, ancak bunun gibi basit kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri, süreci basitleştirme ve daha fazla insanın bu araçları daha sık kullanmasını sağlama konusunda uzun bir yol kat edebilir. Kontroller ne kadar kolay ve sezgisel olursa, süreç o kadar davetkar olacak ve Spaces gelişmeye devam ettikçe, hala aracını rekabeti sürdürmek için yeterince hızlı geliştirmeye çalışan Clubhouse’dan daha kullanıcı dostu hale geliyor. yükselen meydan okuyucular.

Facebook’un ses Odalarının ilk canlı testini başlatmasıyla bu hafta daha da zorlaştı . Facebook’un burada diğerlerine göre avantajı keşiftir – Facebook’un ilk olarak popüler içerik oluşturucularla ve seçilen gruplar içinde ses odalarını başlatmasıyla, bu, platformun ilgili, devam eden yayınları vurgulamak için algoritmalara güvenmek zorunda olmadığı anlamına gelir. kullanıcı. Bunun yerine, takip ettiğiniz etkileyicilere ve parçası olduğunuz gruplara dayalı olarak size en son Odaları gösterebilir ve bu, Facebook’un sesli Odalarını hem Twitter hem de Clubhouse ile daha çekici ve ilgi çekici bir seçenek haline getirme konusunda uzun bir yol kat edebilir. en iyi ses yayınlarını vurgulamada çeşitli zorluklarla karşı karşıya.

Ancak Twitter’ın Spaces’ı tartışmasız üçünün en gelişmişidir ve platformdaki kamu yayınları yoluyla daha geniş bir kitleye ulaşma fırsatı ile, Spaces diğer seçeneklerden bağımsız olarak ileriye dönük değerli bir değerlendirme olmaya devam edecek gibi görünüyor. 

Takip Andrew Hutchinson üzerinde Twitter

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir