Sosyal Medya

Twitter, Video Reklam Kampanyalarına Yeni Bir Hedef Olarak 15 Saniyelik Görüntüleme Ekliyor

Twitter, video içeriği tüketme olasılığı daha yüksek olan kullanıcılara ulaşmaya öncelik verecek yeni bir 15 saniyelik görüntüleme teklif birimiyle reklamverenlere video reklam kampanyalarını en üst düzeye çıkarmak için daha fazla seçenek sunmak istiyor . 

Twitter’ın açıkladığı gibi :

“Kaliteli video görüntülemelerine ve video tamamlama
oranlarına büyük ölçüde güvenen reklamverenlerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için
, içeriklerinde etkileşimli, uzun süreli görüntülemelere öncelik veren “15 saniyelik (15 saniyelik) görüntüleme” satın alma modelini kullanıma sunuyoruz . Bu yeni teklif birimi,
hangisi önce gelirse , 15 saniyelik veya tamamlanmış görüntülemeler sunmak üzere optimize edilecek şekilde oluşturulmuştur ve erken testler, Twitter’ın
şimdiye kadarki en yüksek video tamamlama oranlarını sağladığını göstermiştir .”

Temel olarak, kampanyanız için yeni 15 saniyelik reklam verme amacını seçtiğinizde, Twitter’ın algoritması, video reklamlarınızı, video içeriğiyle daha fazla zaman geçirme olasılığı en yüksek olan kullanıcılara, belirtilen tercihlerine ve önceki davranış eğilimlerine göre sunmaya çalışacaktır. uygulamada.

Reklamverenlerden, yanıtınızı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olabilecek tam mesajınızın görülmesini sağlamak için daha fazla fırsat sağlayan seçenekle birlikte BGBM bazında ücret alınacaktır .

Twitter’ın da belirttiği gibi, testlerde yeni seçenek güçlü sonuçlar verdi:

“Eski teklif birimlerimizle karşılaştırıldığında, 15 saniyelik görüntüleme teklif birimini kullanan reklamverenler, tamamlanan görüntüleme başına %25 daha ucuz bir maliyetle ortalama +%89 daha yüksek tamamlanma oranı gördü.”

KPI’larınıza ve kampanya odağınıza bağlı olarak, yaklaşımınız için değerli bir değerlendirme olabilir – ancak büyük ölçüde kampanyaya ve hedefinizin erişim, tamamlama, marka bilinci oluşturma vb. olup olmadığına bağlı olacaktır.

Buna paralel olarak Twitter, Twitter Reklam Yöneticisi’ne bazı yeni raporlama metrikleri de ekliyor:

  • 15 saniyelik video görüntüleme başına maliyet -Toplam harcamanın en az 15 saniyeye ulaşan görüntüleme sayısına bölümü
  • 15 saniyelik video görüntüleme – Bu reklam görüntülemeleri yalnızca videonuz 15 saniye veya toplam sürenin %95’i boyunca izlendiğinde sayılır
  • 15 saniyelik video görüntüleme oranı – Bu oran, 15 saniyelik video görüntülemelerinin gösterimlere bölünmesiyle hesaplanır

Daha derinlemesine video raporlama, ek optimizasyon potansiyeli sağlarken, aynı zamanda harici KPI’lar ve performans hedefleriyle uyum sağlar.

Twitter, 15 saniyelik görüntüleme teklif birimlerinin artık Video Görüntülemeleri hedefi kapsamındaki tüm kampanyalar için yeni varsayılan teklif olacağını söylüyor.

Bu seçenek, bugünden itibaren tüm Twitter reklamverenleri tarafından kullanılabilirken, Twitter ayrıca yakında Videodan Önce Görüntülenme kampanyaları için de kullanılabileceğini belirtiyor.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir