Sosyal Medya

Twitter, Üç Katmanlı Uyarıyla Yanlış Bilgi İçin Yeni Etiketleri Test Ediyor

Twitter, uygulamadaki yanlış ve Yanıltıcı içeriğin yayılmasını sınırlamak için yeni bir unsuru test ediyor ve kullanıcıları tweet’lerdeki güncel konular hakkında en son güncellemeler ve bilgiler hakkında uyaracak ve aynı zamanda yetkili kaynaklara bağlantılar sağlayacak değişken bir etiketleme sistemi sunuyor.

Bu örnekte görebileceğiniz gibi, olağanüstü tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından yayınlanan yeni etiketleme sistemi, işaretli tweet’lerde, çoğu durumda dahil edilen belirli anahtar kelimelerle tetiklenen üç farklı türde yayın içi uyarı içerecektir.

Geliştirmenin bu aşamasında bu etiketler şunlardır:

‘En Son Haberi Alın’ – Bu, hızla gelişen haber konuları için geçerli olacak ve Twitter’a, kullanıcıları herhangi bir tweet’le ilgili, örneğin ‘seçim’ veya ‘anket’ gibi belirli kelimeler dahil olmak üzere yetkili bilgilere bağlamak için bir araç sağlayacaktır. kullanıcılara resmi kaynaklardan en son raporlara anında bağlantı verin.
‘Bilgilendirin’ – Bu aynı zamanda gelişen haber konularına da uygulanabilir, ancak belki de COVID-19 gibi daha uzun süreli haber hikayeleri için ve yine insanları önemli yetkililere bağlayacak bağlantılar ile.
‘Yanıltıcı’ – Son kategori, şüpheli iddialar da dahil olmak üzere tweet’leri açıkça işaretleyen ve yine resmi kaynaklara bağlantılar sağlayan ‘yanıltıcı’ olacaktır.
İlk ikisi, belirtildiği gibi, muhtemelen tweet’lerde bulunan anahtar kelimeler tarafından tetiklenebilir, ancak sonuncusunun, Twitter’ın otomatik sisteminin ilgili bağlamı algılaması zor olabileceğinden, işaretlenmeden önce muhtemelen Twitter’ın denetleme ekipleri tarafından kontrol edilmesi gerekir.

Gelişen konular hakkında daha fazla bilgi sağlamanın etkili bir yolu olabilir – ancak yine de etiketlerin ne kadar uygulandığına ve bunların dahil edilmesini tam olarak neyin tetiklediğine bağlı olarak kullanıcı zaman çizelgelerini karıştırabilir.

Bu bağlamda, platformun uyarıları yalnızca sınırlı, seçilmiş konulara uygulamasıyla, muhtemelen Twitter’ın takdirine bağlı olacaktır. Bu da onu uygulanabilir ve yararlı bir araç haline getirebilir – ancak henüz ilk günler ve eldeki tüm ilgili ayrıntılar olmadan tam potansiyel etkiyi tahmin etmek zor.

Twitter, bu yeni sistemin şu anda test aşamasında olduğunu ve yeni etiketleme seçenekleri için en iyi uygulamayı yinelediğini onayladı. Bazı kullanıcılar, bu uyarıların alıntı tweet’lere çok benzer göründüğünü ve bunun kafa karıştırıcı olabileceğini belirtirken, diğerleri, her tür uyarı için daha belirgin renklendirmenin, bu tweet’leri yayın içi vurgulamanın daha iyi bir yolu olabileceğini öne sürdü.

Twitter hala ileriye dönük en iyi yolu arıyor, ancak en son gelişmeleri ve Twitter’ın yanlış bilgi algılama ve uyarı sürecini geliştirmek için nasıl çalıştığını not etmek ilginç.

Ve not etmeden önce-evet, bu Twitter’ın mevcut gerçek kontrol süreçlerine dayanacaktır, bu da Twitter’ın kendi denetleme ekipleri ve her etiketin altında neyin uygun olacağına karar veren üçüncü taraf bağlantıları olduğu anlamına gelir. Twitter’ın doğru çağrıyı yapmak için güvenilir olabileceğine inanmıyorsanız, başka bir platform kullanmanızı öneririm, ancak Twitter, kullanıcıları her konuyla ilgili doğru bilgilere bağladığından emin olmak için bir dizi üçüncü taraf otorite ve grupla çalışır.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir