Sosyal Medya

Twitter, Tweetlerde Emoji Tarzı Tepkiler Başlatmaya Yaklaşıyor

Beğenmeyebilirsiniz, garip ve yersiz görünebilir. Ancak Twitter, bireysel tweet’lerde yeni emoji tarzı Tepkiler ile ilerliyor gibi görünüyor .

Tersine mühendislik ustası Jane Manchun Wong tarafından yayınlanan bu yeni örnekte görebileceğiniz gibi , Twitter şu anda bir tweet’te tepki emojisi seçmek için yeni bir süreç üzerinde çalışıyor ve toplam tepkiler tweet detayının alt satırında görüntülenecek. .

Wong, bunun şu anda erken bir model olduğunu, bu nedenle nihai üründe aynı emojinin üç versiyonunun olmayacağına dikkat çekiyor. Ancak Tepki seçicinin kendisi, diğer sosyal ve mesajlaşma uygulamalarındaki diğer hızlı yanıt araçlarına çok benziyor.

Wong, geçen ayın başlarında seçeneğin ilk örneklerini de keşfederken, Twitter’ın Reaksiyonlar üzerindeki çalışmasındaki en son unsur.

Twitter, son birkaç aydır genişletilmiş yanıt seçenekleriyle uğraşıyor ve TechCrunch, Mart ayında platformun kullanıcıları tweet’lere daha geniş bir emoji tarzı tepki ekleme potansiyeli hakkında araştırdığını ve insanlara uygulamaya hızlı bir şekilde katılmaları için daha fazla yol sunduğunu bildirdi.

Teklif, Twittersphere’den karışık yanıtlarla karşılandı, ancak gerçekten, tweet’lere Tepkilerin eklenmesi, diğer uygulamalardan devralınan alışılmış davranışlarla uyum sağlama ve tweet’lerle etkileşimi ve etkileşimi artırma açısından çok mantıklı.

Twitter, Tepkiler ekleyerek reklamverenlere ve işletmelere belirli kullanıcı yanıtları hakkında daha fazla veri sağlayabilirken, aynı zamanda Twitter’ın geliştirme ekibine algoritmalarını güçlendirmeye yardımcı olacak daha fazla gösterge sunacak ve insanlara beğendikleri şeyleri daha fazla gösterecek ve yanıt verme olasılıkları daha yüksek olacaktır. sonuç olarak.

Ve belirtildiği gibi, bu tür araçlar artık birçok başka uygulamada yaygın olarak kullanıldığından, insanlar hemen hemen hızlı tepki vermeye alışkındır – öyleyse neden aynı şeyi tweet’lerde sağlayıp bu fazladan öğeyi toplamayasınız?

Tabii ki, sayaç, bunların, kullanıcılara rekabet edebilecekleri başka bir anlamsız puan tahtası verecek ve bu tür katkıları önemsizleştirerek sosyal medya deneyimini azaltacak düz gösteriş metrikleri olmasıdır. Genel olarak, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in de kabul ettiği gibi, Beğeniler ve takipçi sayıları buna katkıda bulunabilir , ancak Tepkiler en azından bazı ek nüanslar ve başkalarının bir yoruma veya gönderiye nasıl yanıt verdiğine dair daha geniş bir gösterge sağlar.  

Demek istediğim, Beğenileriniz olacaksa, Tepkileriniz de olabilir – ayrıca yanıt emojilerinin olumsuz şekillerde kullanılma riski olsa da, hangi seçeneklerin dahil edildiğini sınırlayarak Twitter bunu sınırlayabilir.

Twitter, projeyle ilgili herhangi bir resmi güncelleme sağlamadı, ancak ilerliyor gibi görünüyor. Ve Wong’un önceki keşiflerine devam edersek, muhtemelen resmi bir duyuru almamız uzun sürmeyecek.

Gelişmelerden sizi haberdar edeceğiz.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir