Sosyal Medya

Twitter, Ses Alanları için Yeni Ortak Barındırma Seçeneği Ekliyor

Bir süre üzerinde çalışıyormuş birkaç ay ve şimdi, Heyecan etti başlattı sizin sesli sohbetin yönetmek için başka bir seçenek sunan, Spaces için yeni ko-barındırma seçeneği.

Spaces hostları artık Spaces ekranının altındaki ‘Misafirler’ sekmesinden yardımcı hostları kolayca ekleyebilecekler. Bu sekmede, mavi renkle vurgulanmış yeni bir ‘Yardımcı ev sahiplerini davet et’ seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneğe dokunduğunuzda, Alanınıza katılanlar arasında arama yapmanızı ve bu kullanıcıyı ortak ev sahibi olarak eklemenizi sağlayacaktır.

Her Alana en fazla iki yardımcı sunucu ekleyebileceksiniz, bu da onlara konuşmacıları davet etme, Alan içindeki istekleri yönetme ve Tweet’leri sabitleme kapasitesi verecek . Yardımcı ev sahipleri de konukları kaldırabilecektir – yani gerçekten, bu mükemmel bir tamamlayıcı yönetici aracıdır ve eğer çok sayıda katılımcının olduğu büyük bir Alana ev sahipliği yapacaksanız, o zaman tartışmayı yönetmek ve yönlendirmek için iki ek eliniz olur. sürecinde önemli bir yardımcı olabilir.

Tartışmayı yönetmek, spam göndericileri savuşturmak ve sohbette medeni tutmak için daha fazla kapasiteye sahip Spaces’i yönetmek isteyen markalar için özellikle kullanışlı olabilir. Tweet’leri sabitlemek için temel yetenek bile bu konuda büyük olabilir ve konuşmacının dikkatini sunum görevinden uzaklaştırmak zorunda kalmadan ana noktaları daha iyi göstermek için yardımcı sunucunuzun tartışmaya bağlamsal öğeler eklemesine olanak tanır.

Belirtildiği gibi Twitter , kullanıcı isteklerine yanıt olarak ilk olarak Spaces için ortak sunucuların Mart ayında geri geleceğini duyurdu . Geliştirmesi birkaç ay sürdü, ancak bu bile Twitter’ın geleneksel geliştirme döngüsünden veya en azından geçmişte olduğundan çok daha hızlı. Platformun artık Clubhouse’a göre avantajını bu cephede bastırmaya çalışmasıyla, Twitter’ın hızlı bir şekilde yinelemesi ve Spaces kullanımını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için kullanıcı talebini karşılamasını sağlaması mantıklıdır (not: Clubhouse’da ayrıca bir yardımcı moderatör özelliği vardır. pratikte temelde aynıdır).

Kulüp binası büyümesi son birkaç ayda önemli ölçüde yavaşladı , ancak şimdi Android uygulamasının başlatılması ve yalnızca davetiye kısıtlamasının kaldırılmasının ardından bir artış görüyor . Haftanın başlarında, Clubhouse , Mayıs ayında 300.000’den beri uygulamada günde 600.000 odayı kolaylaştırdığını bildirdi ve bu da sesli etkileşime olan kalıcı ilginin altını çiziyor.

Hangi Twitter şimdi ikiye katlamaya çalışacak.

İle Filoları kaldırılması yakında ‘olmaya besleme filoları ‘hat’ üst, Spaces daha da tanıtımı için kapıyı açar bu hafta başında, Uzay bar in vurgular’ yerine (Twitter’ın açıklamasına, benim değil), ilerleme Uzaylar gerçek zamanlı olarak.

Twitter daha sonra , seçeneğin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için göründüğü için özel Alanlar sekmesi ile bunu takip edecek .

Boşluklar sekmesi
Henüz bunun için resmi bir dağıtım planı yok, ancak açıkça görülüyor ki Twitter, Spaces’ı ana odak noktası haline getirmeye çalışıyor ve her ekleme ve geliştirme, Spaces kullanımını artırmaya ve işlevin varlığını ve erişimini artırmaya yardımcı olacak.

Bu da Clubhouse’un büyümesini sürdürmesini biraz daha zorlaştıracak ve özellikle aşı baskısı devam ederken ve daha fazla bölge geri açılabilirken, sesli sosyal eğilimin zaman içinde ne kadar önemli olacağını görmek ilginç olacak. yukarı ve yüz yüze etkileşime geri dönün.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir