Sosyal Medya

Twitter Profil Üzerinden Bağışları Etkinleştirmek İçin Canlı ‘Bahşiş Kavanozu’ Testini Başlattı

Twitter, içerik oluşturucu ödeme programının bir sonraki aşamasını , belirli kullanıcı profillerinde bireylerin çabalarını desteklemek için izleyicilerinden ödeme almalarını sağlayacak yeni bir bahşiş kavanozu seçeneğinin canlı bir testiyle başlattı . 

Burada görebileceğiniz gibi, uygun profillerin üst kısmındaki bir nakit simgesiyle erişilebilen yeni İpucu Kavanozu seçeneği, kullanıcıların seçtikleri ödeme sağlayıcısına bağlanarak başka bir kullanıcıya ödeme yapmasını sağlar.

Twitter tarafından açıklandığı gibi :

” Sizi görüyoruz – Tweetiniz viral hale geldikten sonra PayPal bağlantınızı paylaşıyor, profilinize $ Cashtag ekleyerek, doğum gününüzde Venmo tutamağınızı bırakarak veya sadece biraz daha yardıma ihtiyacınız varsa. Twitter’da takipçiler, Retweetler ve Beğenilerin ötesinde birbirinizi desteklemenizi kolaylaştırmak istiyoruz. Bugün, insanların ipucu gönderip almaları için yeni bir yol olan Tip Jar’ı sunuyoruz. “

Bu özellik şu anda test modundadır, bu nedenle tüm kullanıcılar onu ekleyemeyecek, ancak Twitter’ı İngilizce kullanan herkes hem iOS hem de Android’de geçerli hesaplara ipucu gönderebilecek.

Twitter, bahşiş için ilk test havuzunun ‘seçilen içerik oluşturucular, gazeteciler, uzmanlar ve sivil toplum kuruluşlarını’ içereceğini söylüyor.

“Profil sayfasında Takip Et düğmesinin yanında bir İpucu Kavanozu simgesi görürseniz, bir hesabın İpucu Kavanozunun etkin olduğunu anlarsınız. Simgeye dokunduğunuzda, hesabın etkinleştirdiği ödeme hizmetleri veya platformlarının bir listesini görürsünüz. Hangi ödeme hizmetini veya platformu tercih ederseniz seçin ve Twitter’dan, seçtiğiniz miktarda desteğinizi gösterebileceğiniz seçilen uygulamaya yönlendirileceksiniz. “

İşlev, Bandcamp , Cash App,  Patreon , PayPal ve Venmo aracılığıyla ödemeyi destekler . Twitter bu aşamada bağıştan hiçbir pay almıyor.

Erişimi olanlar için, bahşiş kavanozu ödemelerini nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bu seçenek bir süredir test aşamasındaydı ve Twitter, yakın zamandaki Analist Günü vitrininde , geliştirilmekte olan diğer çeşitli içerik oluşturucu gelir araçlarının yanı sıra işlevin bir önizlemesini gösteriyor .

Seçenek için profil görünümünün varyasyonları da test sırasında tespit edildi :

Daha fazla para kazanma seçeneği sunmak artık Twitter’ın büyüme stratejisinin temel unsurlarından biri; bu tür araçların Twitter’ın en iyi kullanıcılarının daha sık tweet atmasına yardımcı olabileceği ve aynı zamanda onları uygulamaya daha fazla güvenmeye teşvik edeceği fikri .

Bu, ideal olarak, Twitter’ın en ilgi çekici seslerini daha aktif tutarak uygulaması içinde harcanan toplam zamanı artırmasına yardımcı olurken, diğer işlevlerin yanı sıra gelecek e-ticaret ve haber bülteni araçları da Twitter kullanımını genişletmeye ve işlevselliğini genişletmeye yardımcı olacaktır.

Bahşiş verme, hayranların desteklerini gösterme aracı olarak diğer platformlarda popüler olduğunu kanıtladı ve Twitter, kullanıcı davranışını ne kadar değiştirmeye başlarsa ve insanları platformdaki şeyler için ödeme yapmaya alışırsa, alışkanlıkları o kadar çok değiştirmeye başlayabilir. ve bu tür bir süreci uygulama içi ekosistemin kabul edilen bir parçası haline getirin. 

Bu ilginç bir deney, başka bir şey değilse – ve Twitter kullanıcılarının gerçekte neye para ödemeye istekli olduklarını ve sahip olduğunuz tüm bu takipçilerin, gerçek parayla el değiştirmeye geldiğinde sizi desteklemekle gerçekten ilgilenip ilgilenmediğini görmek ilginç olacak.

İşe yararsa, Twitter için değerli bir eklenti haline gelebilir ve en iyi kullanıcılar için sağlam bir gelir akışı haline gelebilir, tweet’lerinin akışını sürdürür ve uygulamanın etkileşim istatistikleri sürekli devam eder.

NOT: Sosyal mühendislik ve bilgisayar korsanlığı uzmanı Rachel Tobac , Twitter ipuçlarınız için PayPal’ı kullanırken önemli bir sorunu vurguladı; PayPal hesabınızda listelendiği şekliyle tam adresiniz alıcıya gösterilecek. Twitter, o zamandan beri, kullanıcıların bunun farkında olmasını sağlamak için daha fazla istem eklediğini açıkladı. PayPal aracılığıyla platformda ipuçları vermek istiyorsanız dikkate değer.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir