Sosyal Medya

Twitter Profil Doğrulaması için Herkese Açık Uygulamaları Yeniden Açıyor

Wannabe Twitter ünlüleri, rime’ınız geldi – Twitter bugün profil doğrulaması için herkese açık uygulamaları yeniden açtığını duyurdu , bu da artık profiliniz için kendi mavi onay işaretinizi alabileceğiniz anlamına geliyor.

Gerçekçi olsa da, muhtemelen hak kazanamayacaksınız.

Twitter tarafından açıklandığı gibi :

“Geçtiğimiz birkaç ay içinde, doğrulama uygunluk kriterlerini netleştirmek için çalışıyoruz ve herkese açık geri bildirimlerle şekillendirilen yeni bir politika başlattık. Ayrıca, doğrulanmış rozeti artık şu şartları karşılamayan hesaplardan otomatik olarak kaldırarak bu politikayı uygulamaya başladık. Etkin olmayan veya eksik olanlar gibi güncellenmiş doğrulama kriterleri. “

Geri Kasım , Heyecan nedeniyle profillerinde mavi kene aslında neyi temsil ettiği konusunda kafa karışıklığı, doğrulama işleminin bir yenileme bayraklı. Zamanla, doğrulama süreci hem içeride hem de dışarıda karışık bir hal aldı; bazı Twitter personeli, onay işaretini yalnızca kim olduklarını söyledikleri kişiye göre tahsis ederken, diğerleri yalnızca ünlüler ve tanınmış kişiler için onay ayırdı.

Bu, Twitter’ın 2017’de kamuya açık doğrulama isteklerini duraklattığını gördü ; bu, özellikle beyaz bir üstünlükçünün neden doğrulanmış onay işaretine sahip olduğuna dair sorular sorulduktan sonra ortaya çıktı. 

Yeni yaklaşımıyla Twitter, düzenlemelerinde daha fazla netlik sağlamaya ve platform onayı için kimin uygun olacağına dair tek tip bir anlayış olmasını sağlamaya çalıştı.

Bundan yola çıkarak, Aralık ayında Twitter , her biri kendi tanımlama ve kalifikasyon gereksinimlerine sahip altı özel kategori için geçerli olan yeni doğrulama gereksinimlerini ana hatlarıyla açıkladı . 

Bu kategoriler şunlardır:

  1. Devlet
  2. Şirketler, Markalar ve Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar
  3. Haberler
  4. Eğlence
  5. Spor Dalları
  6. Aktivistler, Organizatörler ve Diğer Etkili Kişiler

Doğrulanmak istiyorsanız, hesabınızın bu sınıflandırmalardan birine girmesi gerekir – ve onay için gerekli olan bonafidler oldukça diktir.

Yani yine gerçekçi olarak, pek çok insan kalifiye olmayacak. Ancak bu, pek çok insanı denemekten alıkoymayacaktır; bu, Twitter şöhretinin nihai işareti olan bu parlak doğrulama göstergesi için çaresiz olan binlerce ümidi ayırmaya çalıştığı için Twitter için iş yükünde önemli bir artış anlamına gelecektir. .

Twitter, yeni doğrulama başvuru sürecinin ‘ önümüzdeki birkaç hafta içinde’ başlatılacağını söylüyor :

“Twitter’daki herkes yeni doğrulama uygulamasını doğrudan Hesap Ayarları sekmesinde görmeye başlayacak. Bu güncellemeyi bugün hemen görmezseniz endişelenmeyin! İnceleyebilmemiz için kademeli olarak herkesin kullanımına sunuyoruz. zamanında başvurular. “

Yeni süreç, tam başvuru akışı boyunca size rehberlik edecek ve süreç boyunca tüm gereksinimleri detaylandıracaktır.

Ancak, henüz hak kazanmasanız bile, gelecekte Twitter’ın da şunları kaydetmesiyle şunları yapabilirsiniz:

” Mevcut doğrulama politikasının Twitter’da doğrulanmaya uygun olması gereken tüm insanları temsil etmeyebileceğini biliyoruz, bu nedenle bu yıl içinde bilim adamları, akademisyenler ve dini liderler gibi daha fazla kategori sunmayı planlıyoruz. “

Twitter ayrıca mizah ve hiciv hesapları için benzer çizgilerde yeni etiketler düşünürken, aynı zamanda kullanıcıların uygulamada kiminle etkileşimde bulunduğunu daha iyi anlamak amacıyla bot hesap etiketleri üzerinde de çalışıyor .

Bunlar, platformun iş kategorilerini de belirleyecek marka profilleri için gelecek etiketlerine ek olarak gelir .

İyileştirilmiş doğrulama yönergeleri ve yeni profil etiketleri bir arada, Twitter etkileşimlerinizde daha fazla şeffaflık sağlamalı ve insanların kiminle bağlantı kurduklarını ve bu kullanıcı veya profilin neyi temsil ettiğini daha iyi anlamalarına yardımcı olmalıdır.

Yani, şimdi doğrulamaya giden yolunuz (nispeten) açık – artık insanları yardım için zorlamak yok.

Twitter’ın yeni doğrulama süreci yakında profil ayarlarınızda mevcut olacak.   

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir