Sosyal Medya

Twitter, Konuşmacı Kaygısını Azaltmaya Yardımcı Olabilecek Alanlar İçin Yeni Vokal Efekt Seçeneklerini Test Ediyor

Herkes gibiyseniz, kayıtlarda ve oynatmada özellikle kendi sesinizi duymaktan hoşlanmıyorsunuz.

Her zaman daha burundan, daha yüksek perdeden ses çıkarıyorsunuz – kafanızın içinde duyduğunuz, kemikleriniz ve kaslarınız arasında yankılanan ses, yansıttığınız sesten her zaman farklı olacaktır. Sadece çalındığını duyana kadar bilmiyorsunuz ve bu birçokları için sarsıcı olabilir ve hatta röportajlara veya daha yakın zamanlarda sesli sohbetlere katılmakta tereddüt edebilir.

Bunun işe yarayabileceği yer burası – Twitter şu anda Twitter Spaces için sesinizi bir dizi efektle filtrelemenizi sağlayacak yeni bir dizi ses değiştirme seçeneği deniyor .

Twitter ses değiştirici

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından yayınlanan bu seçenekte görebileceğiniz gibi , yeni ‘Ses Dönüştürücü’ aracı, uygulamada sesinizi değiştirmeniz için bir dizi farklı ses efekti filtresi sağlayacaktır.

Twitter’dan Danny Singh daha sonra testi onayladı ve etkilerin bu örneğini çalışırken yayınladı.

Bazı insanlar elbette bu araçlara ihtiyaç duymazlar, ancak diğerleri çeşitli nedenlerle seslerinin nasıl değiştirilebileceğini sevebilir, aynı zamanda ses çalma ve dramatik okumalar için de kullanışlı olabilir. tek bir kişinin birden çok karakteri canlandırması veya belirli bir filtreyi kullanarak diğer okuyucuları rollere davet etmesi.

Bu, Twitter kullanıcıları arasında ilgi çeken ve yolda özel bir sekme ve zaman çizelgesi ekranının üst kısmı aracılığıyla Spaces için daha yüksek öncelik ile uygulama için daha büyük bir odak noktası haline gelecek olan Spaces’ta yeni katılım seçenekleri açabilir .

Geçen hafta Twitter , Hikayeler benzeri Filolar seçeneğini önümüzdeki ay kullanımdan kaldıracağını duyurdu , ancak besleme balonlarının tepesi kalacak ve yalnızca Spaces’ı vurgulamaya geri dönecek. Bu, sekmeyle birlikte, Twitter’ın ses araçlarında gördüğü potansiyelin altını çiziyor ve bunun gibi işlevsel eklemeler, kapsayıcılığı genişletmeye ve kullanıcının seçeneğe olan ilgisini artırmaya yardımcı olabilir.

Ayrıca, istenmeyen etkileri olabilecek odalarda insanları gizlemek için kullanılabilir ve ayrıca olumsuz, zorbalık bir şekilde kullanılabilir. Ancak bu, önemli potansiyel değeri olan ilginç bir deney ve Twitter’ın yakın gelecekte kullanıcı yanıtını ölçmek için canlı bir test başlatması bekleniyor.

Clubhouse’un yükselişinin tüm büyük uygulamalarda yeni bir ses seçeneği dalgasına yol açmasıyla ve TikTok’un müziği ve sesi temel bir odak noktası haline getirmesiyle , çoğu sosyal medya için geleneksel ‘ses kapatma’ yaklaşımından uzaklaşarak, ses araçları bir rönesans yaşıyor. uygulamalar. Facebook ayrıca Messenger için Soundmojis’i başlattı ve ses kliplerini paylaşmak için yeni bir Soundbites seçeneği üzerinde çalışıyor .

Bu göz önüne alındığında, Twitter’ın ses filtreleri de bu değişimle uyumludur ve yine, daha fazla kullanıcının Spaces sohbetlerine katılma konusunda kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olan çok değerli bir seçenek olabilir.

Böylece, yakında Spaces’ta düz ses çıkma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak – sadece bir megafon ses filtresi ekleyebilir ve kendi perdenizin arkasında Oz olabilirsiniz. Veya bir arı. Ya da ne seçerseniz seçin.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir