Sosyal Medya

Twitter, Kitle Araştırmasından Nasıl Yararlandığına Dair Bilgi Sağlamak İçin ‘Keşke Bilseydim’ Podcastini Başlattı

Twitter, şirketin sistemlerini geliştirmek için kullanıcı araştırması ve anlayışından nasıl yararlandığına dair yeni bilgiler sağlayacak, Twitter verilerindeki bazı ilginç kullanım durumlarını vurgulayabilecek ve platform anlayışınızı geliştirebilecek yeni bir podcast başlattı.

Gereğince Twitter :

“Sizi doğrudan Twitter Araştırma dünyasına götüren yeni bir podcast olan I Wish I Knew’i tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Her bölüm, sahadaki yolculuklarını paylaşacak farklı bir araştırmacı çifti tarafından ortaklaşa sunulacak, Ekip, içgörüler aracılığıyla şirket genelinde konuşmaları geliştiriyor, araştırmanın neden önemli olduğunu keşfediyor ve çalışmayı çevreleyen insanları ve kültürü kutluyor. “

Twitter’ın, örneğin algoritmasını iyileştirmek ve / veya keşfi en üst düzeye çıkarmak için veri içgörülerini nasıl kullandığını daha iyi anlamak, sosyal medya pazarlamacıları için büyük faydalar sağlayabilirken, belirtildiği gibi, Twitter verilerinin özel kullanım durumları da, kendi stratejik araştırma yaklaşımınızı düşünmek.

Twitter verileri yıllar içinde depremlerin tahmin edilmesinden borsa değişikliklerine , grip salgınlarının haritalanmasına , sel hasarı tepkisinin iyileştirilmesine , suçla mücadele ve daha fazlasına kadar çok çeşitli şekillerde kullanıldı .  

Ve bu tür kullanımların tümüne yeni podcast’te değinilmesi muhtemel olmasa da (aslında hiçbiri olmayabilir), bu tür süreçlerin nasıl uygulandığı ve bunun sizin için ne anlama gelebileceği konusunda bazı değerli bir bakış açısı sağlayabilir. kendi analiz amaçları.

Twitter ayrıca podcast hakkında paylaşmak için 7 Mayıs 12:30 / 3: 30 ET’de @TwitterResearch’ten bir Alan düzenliyor. 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir