Sosyal Medya

Twitter, Kaydedilmiş Tweetlerinizi Kategorilere Ayırmak İçin Yer İmleri İçindeki Yeni Klasörler Üzerinde Çalışıyor

Bu, düzenli olarak bir dizi tweet kaydedenler için hoş bir haber olacak.

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından yayınlanan yeni bir bulguya göre , Twitter, Yer İmleri sekmesinde, kullanıcıların tweet’leri bir dizi tanımlı kategoriye – veya Twitter şu anda olduğu gibi ‘Koleksiyonlara’ kaydetmesine olanak tanıyan yeni bir klasör seçeneği üzerinde çalışıyor. onlara sesleniyor.

Burada görebileceğiniz gibi, yeni işlem Yer İmleri sekmenizde kategori klasörleri oluşturmanıza olanak sağlar. Daha sonra, yayın içi yer imlerine koymaya gittiğinizde bir tweet’i hangi klasöre / koleksiyona kaydetmek istediğinizi seçebilirsiniz (yukarıdaki son ekran görüntüsü).

Bu, çeşitli ilgi çekici tweet’lerde sekmeleri tutmanın kullanışlı bir yolunu sağlayabilir – aynı zamanda platformun kademeli olarak gelişen e-ticaret araçlarına da işaret edebilir ; klasörler, ilgilenebileceğiniz ürünleri takip etmenin başka bir yolunu sağlayarak alışverişi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. davranış.

Son Analyst Day genel bakışında Twitter, geliştirilmekte olan e-ticaret araçlarıyla ilgili temel bir güncelleme sağladı ve Twitter’ın Gelir Ürün Lideri Bruce Falck şunları açıkladı:

“İnsanların markalarla etkileşime girmek ve en sevdikleri ürünleri tartışmak için Twitter’a geldiğini biliyoruz. Aslında, platformumuzda satış sağlamak için yaratıcı yollar geliştiren bazı işletmelerin farkına bile varmış olabilirsiniz. Bu talep bize gerçek Sadece birkaç tıklama ile takip ettiğiniz bir markanın yeni bir cilt bakım ürününü veya moda spor ayakkabısını kolayca keşfettiğinizi ve hızlıca satın aldığınızı hayal edin. “

Koleksiyonlar, Instagram’ın benzer Koleksiyonlar seçeneği veya Pinterest’e kaydedilen Pinler gibi burada önemli bir amaca hizmet edebilir. Bu, temelde seçeneği sanal bir alışveriş listesine dönüştürürken, kaydedilen her bir tweet’i belirli bir koleksiyona dönüştürme kapasitesi, bu işlevselliği daha da geliştirebilir ve genel kullanıcı yararının yanı sıra favori tweetlerinizi farklı kategorilere kaydedebilmenizi sağlayabilir.

Aslında, Twitter’ın muhtemelen daha önce eklemesi gereken kaydedilmiş tweet’lerle etkileşimi iyileştirmenin oldukça basit ve etkili bir yolu gibi görünüyor. Ama öyle bile olsa, Wong’un gönderdiği bu tasarım örneği oldukça iyi bitmiş gibi görünüyor.

Ayrıca, bu ekran görüntülerinde alt işlev çubuğunun ortasındaki Spaces sekmesini de not edebilirsiniz – Wong , Mart ayında bunu da yayınladı ve Spaces’ın daha önce daha fazla kullanıcıya genişlemesi göz önüne alındığında, yakında daha geniş bir lansman için hazır görünüyor. ay .

Bu, Spaces’ın keşfedilebilirliğini iyileştirmede büyük bir adım olacak, Twitter ayrıca en alakalı Alanların bu özel sekmede kullanıcılara vurgulanmasını sağlamak için algoritmik eşleştirme oluşturmaya çalışacak.

Genel olarak, her iki özelliği de çok yakında göreceğimiz görülüyor. Herhangi bir ilerleme hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir