Sosyal Medya

Twitter, Hintli Ödeme Sağlayıcı Razorpay’i Bahşiş Jar Seçeneklerine Ekledi

Hindistan teknolojisinin benimsenmesi hızlanmaya devam ederken, her dijital platform Hindistan pazarında daha sağlam bir yer edinmenin ve Hindistan’ın 1,4 milyar vatandaşı arasında kullanımı artırmanın yollarını arıyor . 

Bölge, yakalanan platformlar için büyük bir potansiyel sunuyor ve bunun büyük bir kısmı, yükselen içerik oluşturucu ekonomisi ve uygulamalarına gönderi gönderen etkileyicileri sürdürmeye teşvik ediyor.

Twitter’ın bu yeni eklemeyle aradığı yer burası – bu hafta Twitter, Hintli ödeme şirketi Razorpay’i  kullanıcı profillerindeki Tip Jar seçeneğine ekleyerek Hintli kullanıcılara ödemeleri uygulamaya entegre etmek için daha fazla yol sunuyor.

Twitter Razorpay

Burada görebileceğiniz gibi, mevcut ödeme sağlayıcılarına ek olarak, Twitter’ın Tip Jap seçeneğine erişimi olan kullanıcılar artık bölgedeki ödemeleri kolaylaştırma kapasitesini genişleterek Razorpay’i de seçebilecekler.

Twitter’ın açıkladığı gibi :

” Razorpay’i entegre ederek, Hindistan’daki insanlara bir teşekkür veya hediye olarak para göndermenin basit ve güvenli bir yolunu sağlamayı umuyoruz. Tip Jar, Bengalce, Gujarati, Hintçe, Kannada dahil olmak üzere birçok Hint dilinde mevcuttur. Marathi ve Tamilce.”

Ama henüz herkese açık değil. Twitter’ın geçen ay piyasaya sürdüğü Tip Jar, halen yalnızca seçilmiş  içerik oluşturucular, gazeteciler, tanınmış kişiler ve topluluk liderleri dahil olmak üzere sınırlı bir test grubu tarafından kullanılabilir . Ancak tüm kullanıcılar, hem iOS hem de Android için Twitter’da ilgili hesaplara ipuçları gönderebilir – bu nedenle, henüz herkes bu seçenek aracılığıyla Twitter izleyicilerinden para kazanamasa da, yapabilenler için önemli bir fırsat sunuyor.

Hindistan şu anda Twitter’ın ABD ve Japonya’nın ardından üçüncü en büyük kullanıcı pazarı ve Hintli içerik oluşturucuların TikTok ve diğer sosyal uygulamaların popülaritesinin ateşlediği ve pandeminin etkilerinden ortaya çıkan yeni fırsatlar arayan, şimdi doğru zaman. platformun bu trendlerle uyumlu yeni özellikler eklemesi için.

Twitter ayrıca,  Tip Jar’a artık Android’deki Spaces’tan erişilebildiğini ve yakında daha geniş bir seçeneğin kullanıma sunulacağını belirtiyor . 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir