Sosyal Medya

Twitter, Haber Bülteni Oluşturucu Profillerine Yeni Bir ‘Abone Ol’ Düğmesi Ekliyor

İçerik oluşturuculardan para kazanma araçları paketi genişlemeye devam ederken, Twitter şimdi haber bülteni oluşturucularına yardımcı olmak için profillerinde yeni, göze çarpan bir ‘Abone ol’ düğmesi ile yakın zamanda edindiği Revue platformuna geri bağlanan başka bir öğe ekliyor.

Burada görebileceğiniz gibi, haber bülteni bilgilerini de gösterecek olan yeni ‘Abone Ol’ düğmesi ana profil bilgi panelinin altında görünecek ve kullanıcıların doğrudan uygulamadan bir bültene kolayca kaydolmalarını sağlayacaktır. Dokunulduğunda, kullanıcılar ayrıca örnek bir sorunu okuma seçeneğine sahip olacak veya bir sonraki aşamaya geçecek ve ardından Twitter profilinize bağlı hesaba bir onay e-postası gönderilecek.

Revue tarafından açıklandığı gibi :

“Yazarlara büyüyen, etkileşime giren Twitter kitlelerini haber bülteni abonelerine dönüştürmek için araçlar vermek istiyoruz. Bu, yakında Revue haber bültenleri için mevcut olacak, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.”

Belirtildiği gibi, önümüzdeki üç yıl içinde 123 milyon daha fazla kullanıcı eklemeyi hedeflediği için, platformun daha geniş büyüme ve gelir hedeflerinin bir parçası olan, Twitter’ın büyüyen içerik oluşturucu para kazanma araçları yelpazesinin en sonuncusu . Twitter ayrıca , kullanıcılar için diğer yeni doğrudan gelir yaratma projelerinin yanı sıra ‘ Süper Takip ‘ içerik oluşturucu abonelik seçenekleri, profil üzerinde bahşiş ve biletli Spaces üzerinde çalışıyor.

Ancak buradaki profil eklemesi , Twitter’ın profillerle ilgili ek iş bilgileri için benzer görünümlü prototipleri zaten paylaştığı yeni Profesyonel Profil denemesiyle daha uyumlu .

Görünüşe göre ana profil bilgi panelinin altındaki alan, bu yeni testte olduğu gibi bir bülten aboneliği bölümü veya çeşitli türlerde ek işletme bilgileri ile yakında ek bilgiler için daha belirgin bir yer haline gelecek.

Bu, platform için önemli bir değişiklik olacak, ancak Twitter tekliflerini genişletmeye çalışırken, bu eklenti araçlarını daha iyi sergilemek için bunun gibi yeni unsurları dahil etmesi gerekecek ve ana profilin altındaki bu küçük bölüm iyi gibi görünüyor. Bunun için seçenek.

Yine de, tweet’lerinizi ana beslemede görüntülemek yerine, Twitter profilinize gerçekte kaç kişinin tıkladığına da bağlı olacaktır. Tweet analizlerinizde ( Twitter Reklamları gösterge tablonuz aracılığıyla) kaç profil ziyareti aldığınızı kendiniz görebilirsiniz ve bunu takip sayınız ve kesinlikle genel tweet izlenimlerinizle karşılaştırıldığında muhtemelen çok fazla olmadığını göreceksiniz.

Bu, Instagram’daki ‘biyografideki bağlantı’ istemine benzer şekilde, insanlardan profillerini kontrol etmelerini isteyen yeni bir tweet selini tetikleyebilir – ancak Twitter da haber bültenleri için benzer bir ‘Abone ol’ düğmesini tweet seçeneklerinize de ekleyecektir.

Ancak her iki durumda da, bu Revue yaratıcıları için hoş bir ek olacak ve yakın gelecekte platformda bunun gibi daha fazla profil bilgisi eklemesi görmeyi bekleyebilirsiniz. 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir