Sosyal Medya

Twitter Güncellenmiş Saldırgan Yorum Uyarılarını Hem iOS hem de Android’de Başlattı

Yakın zamanda , potansiyel olarak saldırgan ifadeler içeren tweet yanıtlarında uyarı istemleri testini yeniden başlattıktan sonra , Twitter şimdi istemlerin yeni, güncellenmiş bir sürümünü hem iOS hem de Android’de kullanıma sunarken, yanlış tanımlamayı önlemek için gelişmiş bir algılama algoritması kullanıyor. Ayrıca, kullanıcıların uyarı uyarılarının ne anlama geldiğini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için daha fazla bağlam ve seçenek sağlamayı amaçlarlar.

Bilgi isteminin yeni sürümü, tweetlerin ardındaki anlamı belirlemede daha iyi olurken, daha yardımsever ve kibar olmayı hedefliyor.

Twitter tarafından açıklandığı gibi :

“İlk testlerde, istemlere güç veren algoritmalar birçok konuşmadaki nüansı yakalamakta zorlandığından ve genellikle potansiyel olarak saldırgan dil, alay ve arkadaşça şakalaşma arasında ayrım yapmadığından, insanlar bazen gereksiz yere yönlendiriliyordu. Deney süreci boyunca sonuçları analiz ettik, halktan geri bildirim topladı ve tutarsızlıkları saptama dahil olmak üzere hatalarımızı gidermek için çalıştı. “

Bu, ilk test havuzu boyunca performansta önemli bir artışa yol açıyor ve bu da artık Twitter’a seçeneği genişletme konusunda güven veriyor. 

Güncellenen saldırgan yanıt algoritması artık yazar ve yanıtlayan arasındaki ilişkinin doğası gibi şeyleri (örneğin, ne sıklıkla etkileşimde bulundukları) hesaba katacak ve küfür dahil olmak üzere güçlü dilin daha iyi tespit edilmesini içerecek, istemlerin kendileri de artık daha fazla seçenek sunacak kullanıcıların daha fazla bağlam toplamasına ve uyarı hakkında Twitter’a geri bildirim sağlamasına izin vermek.

Twitter, özellikle yeni istemler için ilk testlerdeki kullanıcıların% 34’ünün ilk yanıtlarını gözden geçirdiğini veya yanıtlarını hiç göndermemeye karar verdiğini, kullanıcıların da ortalama olarak gelecekte% 11 daha az saldırgan yanıt verdiğini söylüyor. uyarı verildikten sonra.

Bu, daha geniş bir çevrimiçi etkileşim alanı içindeki kilit bir unsura odaklanıyor ve Facebook tarafından yapılan araştırmada , temel yanlış yorumlamanın kaygıları şiddetlendirmede kilit bir rol oynadığını, kullanıcıların sıklıkla yanıtları yanlış anlamasıyla istenmeyen çatışmalara yol açtığını gösteriyor.

Buraya bir sürtüşme unsuru ekleyerek, yalnızca kullanıcılardan yanıtlarını yeniden değerlendirmelerini isteyerek, bu pek çok durumda daha fazla olumsuz etkiden kaçınmak ve genel olarak platform üzerindeki söylemi iyileştirmek için yeterli olabilir.

Hangi Twitter son zamanlarda çok daha iyi durumda. Uzun zamandır toksisitesiyle tanınan Twitter, konuşma sağlığını çok daha büyük bir odak haline getirdi ve bu da platformu daha genel olarak daha açık ve davetkar bir alan haline getirdi.

Elbette, bu cephede hala önemli endişeler var ve bu muhtemelen asla kazanılmayacak bir savaş, ancak bunun gibi küçük istemler ve ince ayarlar birçokları için Twitter deneyimini geliştirmede rol oynuyor.

Buradaki genişletme ve güncelleme buna daha fazla katkıda bulunacaktır. 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir