Sosyal Medya

Twitter, Görseller için Yeni Düzeni Test Ediyor, Sınırlı Süreli Tweet Düzenleme Eklemeyi Düşünüyor

Bu ilginç olabilir – Twitter şu anda yayın içi tüm yatay alanı kaplayacak ve fotoğraflarınızdaki mevcut yuvarlak sınırları ortadan kaldıracak yeni bir resim formatı deniyor.

Twitter görsel güncellemesi

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan bu örnekte görebileceğiniz gibi, yeni düzen, feed’in tüm genişliğini uzatıyor, bu da ona gerçekten biraz daha Facebook havası veriyor, ancak mevcuttan daha iyi görünüyor. tweet görüntü sunumu.

Görünüşe göre Twitter CEO’su Jack Dorsey de aynı fikirde. Bu yanıtı Wong’un keşfini paylaşan orijinal tweetine gönderdi.

Bu, kullanıma sunulduğunda ekstra genişliği en üst düzeye çıkarmanızı sağlamak için tweetlenen resimleriniz ve işlemleriniz için dikkate alınması gereken önemli bir değişiklik olabilecek, geleceğin zımni bir onayıdır.

Başka bir cephede, Ürün Lideri Kayvon Beykpour’un bir tweet anketinde bu soruyu sormasıyla Twitter, kullanıcılara tweet düzenleme konusunda yeni bir umut verdi.

Twitter, yıllardır bu olası ekleme hakkında konuşuyor ve Dorsey , 2019’da Joe Rogan ile yaptığı röportajda bunun nasıl çalışabileceğini açıklıyor .

” Yani bir tweet gönderdiğinizde anında dünyaya gidiyor. Onu geri alamazsınız. Öyle inşa edebilirsiniz, belki göndermede 5 saniye ila 30 saniyelik bir gecikme getirebiliriz. Ve bu pencerede, düzenleyebilirsiniz. Bundan daha uzun sürmenin sorunu, konuşma akışının gerçek zamanlı doğasını gerektirmesidir”

Beykpour bu yeni yinelemeyle dakikalarca konuşuyor, ancak fikir aynı, bu da şu anda Kanada ve Avustralya’daki kullanıcılara sunulan Twitter Blue abonelik teklifine olası bir ek olabilir .

Twitter Blue , kullanıcıların gönderdikleri tweetleri 30 saniyeye kadar geri çekmelerini sağlayan bir ‘göndermeyi geri al’ seçeneği sunuyor . Düzenleme, daha geniş bir zaman sınırı içinde, seçeneği daha da geliştirir mi?

Bazı açılardan, Twitter’ın para kazanma araçları için yeni fikirler keşfetmeye devam ettiğini görmek ilginç, ancak diğerlerinde, en azından birkaç şeyin yapışmasını umarak, yapabileceği her fikri ortaya atıyor gibi görünüyor. Daha geçen yıl, Dorsey tweet düzenlemenin gelmediğini söyledi , ki bunun sonu gibi görünüyordu – ama şimdi bu tartışmayı yeniden canlandırıyor gibi görünüyor, belki de Twitter’ın insanları kendi ürünleri için ödeme yapmaya ikna edecek fikirleri tükeniyor.

Ya da belki, çevrilmemiş taş bırakmayacak. Platformun yönetimi, yıllarca süren göreceli durgunluğun ardından sonuçlarını iyileştirmek için baskı altında ve muhtemelen karşılaması gereken bazı iddialı büyüme hedefleri belirledi – ya da Dorsey and Co.’nun şirket yönetim kurulu tarafından görevden alınması oldukça olası.

Belki o zaman Twitter’ın yeni abonelik araçlarına mutfak lavabosunu atması gerekiyor. Ve belki, muhtemelen, tweet düzenleme, daha fazla insanı çeken en önemli cazibe olabilir.

Her iki durumda da, insanların henüz Twitter Blue’ya akın ettiğini göstermez.

Son olarak Twitter, sesli tweet’ler için yeni bir otomatik altyazı seçeneği de ekledi .

Sesli tweet’lerin bir şey olduğu o iki günü hatırlıyor musunuz, sonra herkes onların var olduğunu bile unuttu mu? Hala Twitter’ın kullanıcı tabanının öğelerini sunuyorlar ve altyazılar, genişletilmiş kullanımı kolaylaştırmak için başka bir yol sağlayacaktır. 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir