Sosyal Medya

Twitter, Dünya Çevre Günü Öncesinde İklim Değişikliği Tartışmasını Artırıyor

Bu hafta sonu Dünya Çevre Günü (6/5) yaklaşırken Twitter, kullanıcıların en son güncellemelerden haberdar olmalarına yardımcı olmak için takip etmeleri için yeni bir İklim Değişikliği konusu duyurdu ve aynı zamanda yeni ortaklıklar ve programlar duyurdu. çevresel kaygıları çeşitli şekillerde ele almak.

Twitter’ın açıkladığı gibi :

“Bu hafta, Twitter’da gerçekleşen iklim sohbetine daha iyi hizmet etmek için ek adımlar attık. İnsanların küresel krizler sırasında güvenilir bilgiler bulmak için hizmeti kullandığını biliyoruz. Bu haftadan itibaren iklim hakkında kişiselleştirilmiş sohbetler bulmak için İklim Değişikliği Konusunu takip edebilirsiniz. çevre ve sürdürülebilirlik kuruluşlarından, çevre aktivistlerinden ve bilim adamlarından gelen Tweetler de dahil olmak üzere değişiklik. Bu Tweetler, Konuyu takip ettiğinizde ana zaman çizelgenizde görünecektir.”

Twitter’ın uygulamada kullanıcı ufkunu genişletmeye yönelik devam eden çabalarının bir parçası olan platform, artık uygulamada takip edilebilecek 7.000’den fazla küratörlü konu ile konu listelerini genişletmeye devam ediyor . Buradaki fikir, bunun, yalnızca bireysel kullanıcıları takip etmek yerine, kullanıcıların kendi ilgi alanlarıyla alakalı daha fazla içerik bulmasına yardımcı olacağı ve konular, en azından teoride, yeni Twitter kullanıcılarının ilgilendikleri tweetleri bulmasını biraz daha kolaylaştırabilir. akışlarına ekleyebilirler.

Buradan takip edebileceğiniz yeni İklim Değişikliği konusu, en alakalı tweet’lerin kullanıcılara filtrelenmesini sağlayacak olan Twitter moderatörleri tarafından denetlenecek.

Buna ek olarak Twitter, Dünya Günü Ağı, Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Programı, Gezegenin Sesi, WWF ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi kuruluşla ortaklaşa çevresel amaçlara yeni #AdsForGood bağışları tahsis ediyor.

Twitter, karbon etkisini azaltma konusundaki kararlılığını da yineledi:

“2022’nin sonuna kadar mevcut veri merkezlerimizde %100 karbon nötr güç kaynağına ulaşma hedefimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Veri merkezlerimizden ve çalışan seyahatlerimizden kaynaklanan emisyonları dengelemeye yardımcı olan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Cool Effect ile ortaklık kurduk. , dünya çapında yeşil projeleri finanse etmek için. Şimdiye kadar, küresel ofislerimizin %92’si “Yeşil Bina Sertifikalı” standardına ulaştı ve daha fazlası gelecek.”

İklim değişikliği önemli bir odak konusu olmaya devam ediyor ve pandemi ile savaşırken anlaşılır bir şekilde arka planda kalmasına rağmen, odak yakında çevre sorunlarına ve bu tür endişeleri gidermek için daha fazlasını nasıl yapabileceğimize ve yapmamız gerektiğine dönecek. . 

Bu nedenle, Dünya Çevre Günü, durumun ve neyin tartışılması gerektiğinin iyi bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor ve Twitter’ın insanların daha fazla bilgi almasına ve uygulama içinde bilgili sohbeti genişletmesine yardımcı olmak için çalıştığını görmek güzel.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir