Sosyal Medya

Twitter, 2021 NewFronts Etkinliğinde Yeni, Özel Video Programlamayı Duyurdu

Twitter, yıllık NewFronts etkinliğinde MLB, WNBA ve NHL’den özel spor içeriği, NBC’den yeni haber yayınları ve Twitter’ın iş ortağı içerik listesini daha da genişletecek diğer özel video anlaşmaları dahil olmak üzere bir dizi yeni video ortaklığı duyurdu .

Bu yıl, en azından spor açısından en büyük odak noktası Tokyo Olimpiyatları olacak – tabii eğer etkinlik gerçekten de devam eden pandeminin ortasında devam ederse .

Twitter, 2019’da özel Olimpiyat içeriği için bir anlaşma sağladığını doğruladı  (2020 için planlandığı zaman) ve bugün platform, Twitter için ‘ Talkin’ adlı orijinal bir canlı video şovu içerecek olan NBC ile düzenlemesini daha fazla ayrıntıyla açıkladı. Adam Rippon ev sahipliğinde ve diğer Olimpiyat ünlülerinin yer aldığı Tokyo ‘ .

NBC ayrıca, Twitter kullanıcılarının her gece NBC’nin Primetime veya Primetime Plus Olimpiyat yayınlarında ‘canlı bir inceleme’ oylamasına izin veren günlük bir ankete ev sahipliği yapacak ve aynı zamanda etkinliğin her günü boyunca gerçek zamanlı video özeti sunacak.

Diğer spor dallarında Twitter, MLB’den canlı içerik ve önemli anları, NHL için canlı maç öncesi şovları yayınlamaya devam ederken, ayrıca sezon boyunca 12 canlı WNBA maçı yayınlayacak.

Twitter ayrıca Riot Games ile League Championship Series (LCS) için platformda yükselen oyun tartışmasına bağlanacak bir canlı izleme partisi yayınlamak için yeni bir anlaşma yaptığını duyurdu .

Twitter, haber içeriğiyle ilgili olarak, TODAY, CNBC ve Noticias Telemundo’dan özel içeriği ‘tamamen yeni yollarla’ platformda paylaşmayı amaçlayan NBCUniversal ile genişletilmiş bir ortaklık duyurdu. Ve ilginç bir şekilde, NBC News ayrıca ‘Inspiring America’ içerik serisini, platformların yeni ses işlevselliği için ilk yeni özel içerik anlaşması olan Twitter Spaces aracılığıyla sese genişletecek.

Twitter ayrıca, Billboard ile tweet’lerde en çok tartışılan şarkılara odaklanacak yeni bir programlama anlaşmasını duyurdu ve ayrıca Genius, Refinery29 ve Tastemade ile yeni video programlama ortaklıklarının ana hatlarını çizdi.

Bu, Twitter’ın video içeriği listesinin kapsamını genişletecek ve reklamverenler bunu daha sonra tanıtımını yapabilecek. Twitter ayrıca kısa süre önce , markalara video tanıtımlarını birinci sınıf video yayınlarıyla uyumlu hale getirmeleri için daha fazla seçenek sağlayacak olan, video reklamlar için yeni Seçilmiş Kategorilerini başlattı .

Twitter tarafından açıklandığı gibi :

” Seçilmiş Kategoriler, gönülsüz içerik, futbol, ​​basketbol, ​​futbol veya oyuncu kişilikleri gibi niş konuları içerir ve reklamverenlerin, tercih ettikleri konuyu kapsayan yayıncılardan gelen video içeriğine göre gösterime başlamadan önce göstermelerine olanak tanır. Yayıncılar, Seçilmiş Kategorilerimizin her birine dahil edildi Twitter ekipleri tarafından her zaman alaka düzeylerine ve kendi kategorilerinin konusu dahilindeki konuşmayı artırma becerilerine göre özel olarak seçilir ve markalar için daha derin bir bağlamsal uyum düzeyi sağlar. 

Bu, Twitter’da özellikle sporla son derece ilgili konuşma gruplarına ulaşmak için daha fazla fırsat sağlayacak ve bu yeni duyurulara dayanarak birçok fırsat sağlayacak.

urada güçlü bir potansiyel var ve video platformda Twitter’ın umduğu gibi hiç yükselmemiş olsa da, devam eden içerik anlaşmaları hala doğrudan izleyici bağlantısını kolaylaştırıyor ve Twitter kullanıcıları platformda her yıl giderek daha fazla video içeriği izliyor. 

Dünya çapındaki çeşitli COVID kilitlenmelerinin ortasında, Twitter’daki video görüntülemeleri 2019’dan 2020’ye% 62 artarken , aynı zamanda genel platformdaki izleme süresinde yıldan yıla% 72 artış gördü.  Bu eğilimler, aşı dağıtımları devam ettikçe bir şekilde normalleşecek, ancak insanların giderek daha fazla video içeriği aradığını ve video tüketim alışkanlıklarının değiştiğini gösteriyor ki bu da unutulmaması gereken önemli bir nokta.

Twitter ayrıca , kullanıcı oturumlarının% 70’inden fazlasının artık video içerdiğini söylüyor .

Buna ek olarak Twitter, Amplify videodan önce gösterilen reklam teklifinin zaman içinde giderek daha popüler hale geldiğini ve markalar için iyi sonuçlar ürettiğini söylüyor.

Burada bir dizi potansiyel fırsat var ve insanların video içeriğine yaklaşımları değiştikçe, tanıtım stratejilerinizin sıralı olarak nasıl geliştiğini düşünmeye değer.

Belki, Seçilmiş Kategoriler gibi araçlar ve bu yeni video programları aracılığıyla, tweet’lerde bekleyen yeni bir sosyal yardım stratejisi olabilir. 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir