Sosyal Medya

TikTok Soru-Cevap Özelliğini Tüm İçerik Oluşturucu Hesaplarına Sunuyor

TikTok, yeni Q and A seçeneğinin resmi olarak piyasaya sürülmesiyle içerik oluşturucular ve hayranları arasında daha fazla etkileşim kurmayı hedefliyor ; bu, kullanıcıların içerik oluşturuculara daha sonra canlı yayınlarda veya gelecekteki video kliplerde yanıtlanabilecek sorular sormasına olanak tanıyor.

TikTok’un açıkladığı gibi :

“İzleyicilere ve içerik oluşturuculara bağlanmanın yeni yollarını sunan yeni bir soru ve cevap özelliği olan TikTok Soru-Cevap özelliği ile insanların etkileşimde bulunmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Videolarda, kullanıcılar yorumlarını Soru-Cevap soruları olarak belirleyebilecekler. , daha sonra yorumlar bölümünde sorular olarak etiketlenir. Bu, bir içerik oluşturucunun videolarının yorumlarındaki soruları hızla belirleyip yanıtlamasını kolaylaştırır. “

Burada görebileceğiniz gibi, yeni seçenek, kullanıcıların yorumlarda özel bir düğme aracılığıyla soru göndermesine olanak tanıyor; bu düğmeyi, içerik oluşturucu yanıtlarda veya gelecekteki videolar için yanıtlamak için bir komut istemi olarak kullanabilir. Ayrıca içerik oluşturucular, bu Soru-Cevap yorumlarını yeni videoyla birlikte, ardından sorunun ilk sorulduğu orijinalle bağlantı kurarak yanıtlara etiket olarak ekleyebilirler.

Buna ek olarak, içerik oluşturucular bu soruları yanıtladıklarında, profillerindeki yeni bir ‘Soru-Cevap’ bölümüne eklenecekler ve bu bölüm, daha önce yanıtladıkları tüm soruları orijinal kliplere geri bağlantılarla listeleyecek.

Bu seçenek canlı yayınlarda da mevcut olacak ve içerik oluşturucular, akış sohbetlerinde Soru-Cevap sorularını hızlı bir şekilde görebilecek ve mümkün olduğunca yanıtlayabilecek.

Bu özellik ilk olarak Ocak ayında test edildi ve bazı kullanıcılar son birkaç ayda seçeneğe erişebildi. Ancak şimdiye kadar, Soru-Cevap aracı yalnızca 10.000’den fazla takipçisi olan Oluşturucu Hesapları için mevcuttu, ancak bugünden itibaren TikTok, onu bir Oluşturucu profiline geçiş yapan tüm kullanıcıların kullanımına sunarak, uygulama.

Fan bağlantısını en üst düzeye çıkarmak, TikTok için önemli bir odak noktasıdır. Kullanıcıları ve içerik oluşturucuları meşgul tutarak ve uygulamaya daha sık geri dönerek, bu aynı zamanda içerik oluşturucuların uygulamadaki takiplerini sağlamlaştırmalarına yardımcı olabilir ve bu da gelecekteki etkileyici pazarlama ortaklıkları ve gelişen topluluk için etkileri olabilir.

Ve bu içerik oluşturucular uygulamada daha güçlü topluluklar kuruyorlarsa, Instagram Makaraları ve YouTube Kısaları gibi başka bir yere taşınmak için daha az nedenleri olacak ve bu da sonunda daha fazla para kazanma potansiyeli sunabilir ve onları uygulamadan uzaklaştırabilir.

Bunları etrafta tutmak için, TikTok’un eşdeğer para kazanma araçları sağlaması gerekir, ancak topluluk bağlantısını kolaylaştırmak da çeşitli şekillerde bunu çok değerli bir katkı haline getirebilecek önemli bir rol oynar.

İlgileniyorsanız (ve bir Creator TikTok hesabınız varsa), ayarlarınızda ve gizlilik sayfanızda Soru-Cevap özelliğini açabilirsiniz.
“Oluşturucu” yu seçin, “Soru-Cevap” a dokunun ve özelliği etkinleştirmek için “Soru-Cevap oturumunu aç” düğmesine basın. Bir İçerik Oluşturucu Hesabına geçmek için ayarlarınızda “Hesabı yönet” i seçin ve “Oluşturucu Hesabına Geç” seçeneğini seçin. Soru-Cevap ile tüm yeniliklerin tadını çıkarmak için TikTok’un en son sürümüne güncellediğinizden emin olun. “

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir