Sosyal Medya

TikTok, Kullanıcı Deneyimini İyileştirmeye Yardımcı Olmak İçin Yeni Toplu Yorum Silme ve Raporlama Araçları Ekliyor

TikTok, kullanıcıların kliplerindeki yorumları toplu olarak silmelerini sağlayacak, uygulamadaki kullanıcı deneyimini kontrol etmek ve istenmeyen dikkatleri önlemek için başka bir yol sunacak yeni bir seçenek ekledi .

TikTok’un açıkladığı gibi :

“İnsanlar kalplerini ve ruhlarını TikTok’ta yaratmaya ve eğlendirmeye koydular ve videolar hakkında kaba yorumlar almanın ne kadar cesaret kırıcı olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle, aynı anda birden fazla yorumu silme veya Topluluğumuzu potansiyel olarak ihlal ettikleri için bildirimde bulunma özelliğini sunuyoruz Yönergeler . Zorbalık veya diğer olumsuz yorumlar yayınlayan hesaplar artık toplu olarak engellenebilir. Bu güncellemenin, içerik oluşturucuların TikTok’taki deneyimleri konusunda kendilerini daha güçlü hissetmelerine yardımcı olacağını umuyoruz. “

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, yeni işlev oldukça basittir – herhangi bir yoruma uzun basıyorsunuz veya sol üst köşedeki kalem simgesine dokunuyorsunuz ve ardından işlem için birden çok yorum seçebileceksiniz. Silme ve / veya raporlama sürecini düzene sokacak şekilde, tek tek geçmek zorunda kalmadan, aynı anda işlem yapmak için 100’e kadar yorumu veya hesabı işaretleyebilirsiniz.

Bu özellik, TikTok’un kullanıcılara uygulama içi etkileşimlerini yönetmeleri için daha fazla yol sunarak kullanıcıları korumak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için daha fazla araç sağlama çabasının en sonuncusu. TikTok ayrıca kısa süre önce yorum filtresi ve inceleme araçları ekleyerek kullanıcılara kliplerinde hangi yorumların görüneceği konusunda daha fazla kontrol ve izleyici yanıtlarında potansiyel olarak saldırgan açıklamalarla ilgili yeni uyarı istemleri verdi.

Güncelleme , çeşitli bölgelerde uygulamanın potansiyel olarak zararlı etkilerine yönelik devam eden araştırmaların ortasında gelir ve düzenleyiciler, video yorumları ve mesajlar yoluyla çocuk güvenliği ve avcılara maruz kalma ile ilgili iddiaları araştırır .

Ve kesinlikle, bu cephede daha fazla araca ihtiyaç var. Uygulamanın en popüler kullanıcısı olan Charli D’Amelio, geçtiğimiz günlerde , kliplerine sürekli olumsuz yorum akışı nedeniyle platforma olan tutkusunu kaybettiğini belirtti .

Belki, bu türden kontroller için daha fazla yol sağlayarak, bu daha fazla kullanıcıyı bu etkileri yok etme yetkisi verirken, aynı zamanda olumsuz yanıtlar gönderenler için caydırıcı olabilir.

Yeni toplu yorum eylem araçları bugünden itibaren kullanıma sunuluyor ve “önümüzdeki haftalarda” küresel olarak erişilebilir olacak.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir