Sosyal Medya

TikTok, Genç Kullanıcıları Korumaya Yönelik Yaklaşımlarını İyileştirmek İçin Teknoloji Koalisyonuna Katıldı

Öncelikle genç kitlesini çevrimiçi maruz kalmanın tehlikelerinden daha iyi koruma çabasının bir parçası olarak, TikTok bugün , çocukları çevrimiçi cinsel istismardan ve istismardan korumak için çalışan bir kuruluş olan Teknoloji Koalisyonu’na üye olduğunu duyurdu . 

2006 yılında kurulan Teknoloji Koalisyonu, ilgili eğilimleri tespit etmek ve genç kullanıcıları korumak için en uygun yaklaşımları formüle etmek için birlikte çalışan teknoloji endüstrisi devlerinden bir dizi temsilciden oluşur. 

Gereğince Teknoloji Koalisyonu  web:

“Çevrimiçi çocuk cinsel istismarını ve istismarını önlemeye ve ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Ortak çalışmaya ve birbirimizle uzmanlık paylaşımına yatırım yaptık, çünkü aynı hedeflere sahip olduğumuzun ve aynı zorlukların çoğuyla karşı karşıya olduğumuzun farkındayız.”

Zaten Facebook, Twitter, Google ve Snap Inc. temsilcileri grubun üyeleriyken, Pinterest ve Discord da yakın zamanda oturum açtı .

Koalisyona katılmak  , özellikle genç kullanıcılar için daha güvenli bir kullanıcı ortamı sağlamak amacıyla TikTok’a daha fazla politika rehberliği sağlayacaktır .

TikTok’un açıkladığı gibi :

“Birlikte çalıştığımızda en güçlü olduğumuz yerdeyiz, bu nedenle Teknoloji Koalisyonuna katılmaktan gurur duyuyoruz. Bu üyelik sayesinde, müdahaleye yönelik kanıta dayalı yaklaşımımızı derinleştirmeyi ve çocuk güvenliği ve TikTok ayrıca, çevrimiçi ve çevrimdışı çocuklar için korumaları geliştirmeyi ve çocuk güvenliğine yönelik gelişen tehditlere karşı daha fazla şeffaflık sağlamayı amaçlayan bir dizi komitenin yanı sıra Teknoloji Koalisyonu yönetim kuruluna da katılıyor. “

Bu, genç kullanıcı eğilimi göz önüne alındığında, TikTok için özellikle hassas bir unsurdur. 

Nitekim, geçen yıl The New York Times , TikTok’tan bir dahili rapor paylaştı ve ABD’deki hedef kitlesinin üçte birinden fazlasının 14 yaşın altında olduğunu belirtti. 13 yaşın altındaki kullanıcılar teknik olarak sınırlı bir TikTok deneyimine erişemiyorlar. , kayıtlı profil yaşınıza göre mevcut uygulamanın daha genç sürümü. Ama aynı zamanda pek çok çocuğun hala bu sorunu aşması ve çılgınca popüler uygulamaya kaydolması da muhtemeldir.

Bu göz önüne alındığında, TikTok’un bu kullanıcıları elinden geldiğince koruma yükümlülüğü vardır ve çeşitli olaylar, platformun yaklaşımlarını iyileştirmek ve gençlerin güvende tutulmasını sağlamak için hala çalıştığını öne sürmüştür.

Örneğin geçen yıl, TikTok ‘ ahlaksız ve ahlaksız’ içerik nedeniyle Pakistan’da geçici olarak yasaklanırken , uygulama İtalya’da da  10 yaşındaki bir kızın bir ” kullanıcıların kliplerinde kendilerini boğduklarını gören uygulamada “karartma mücadelesi”. Avrupa Komisyonu,  TikTok’un genç kullanıcıları uygunsuz içeriğe maruz bıraktığı iddialarını da araştırıyor .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir