Sosyal Medya

TikTok, Geliştirici Araçlarına Yeni Uygulama Oturum Açma ve Ses Entegrasyon Seçenekleri Ekliyor

TikTok, geliştirici platformuna bazı yeni öğeler ekliyor ve bu da TikTok’u üçüncü taraf uygulama deneyimlerine entegre etmek için daha fazla yol sağlayacak ve bunun tersi de geçerli.

Gereğince TikTok :

“Bugün, üçüncü taraf uygulamaların kullanıcıları için daha sorunsuz paylaşım ve kimlik doğrulama deneyimleri oluşturmasına yardımcı olacak TikTok için yeni Ses ve Oturum Açma Kitlerini sunmaktan heyecan duyuyoruz. Yazılım Geliştirme Kitleri (SDK’lar) artık mobil ve web için de mevcut ve küresel olarak konsol uygulamaları. “

İlk yeni seçenek, içerik oluşturucuların orijinal sesleri ve müziği üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla TikTok ekosistemine aktarmasına olanak tanıyan Ses Kiti.

1-(TikTok’ta oturum aç) 2-(Ses yarat) 3-(TikTokta paylaş) 4-(TikTok’tan alınan ses)

“Ses, TikTok deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır ve topluluk arasında işbirliği ve ilham için sonsuz olanaklar sunar. Ses Kiti aracılığıyla, içerik oluşturucuların TikTok’ta yeni hayranlara ulaşmalarına ve orijinal seslerini daha da paylaşılabilir hale getirmelerine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Yeni süreç, AudioBridge, LANDR, Rapchat ve Yourdio dahil olmak üzere bir dizi ses uygulamasından dışa aktarmayı kolaylaştıracak.

Bu, içerik oluşturucuların orijinal içeriklerini büyüyen TikTok kitlesiyle paylaşmaları için daha fazla fırsat açabilir . TikTok, ses içeriğinin kullanımıyla ilgili katı kurallara sahiptir, ancak bu entegrasyon sayesinde, telif hakkı sorumluluğunu kaynak platformlarla paylaşarak daha geniş bir ses seçenekleri yelpazesini kolaylaştırabilecektir.

TikTok ayrıca,  kullanıcıların TikTok oturum açma kimlik bilgilerini kullanarak üçüncü taraf uygulamalarda oturum açmalarına olanak tanıyan yeni bir Oturum Açma Kiti de sunuyor .

TikTok, bir dizi uygulamanın Oturum Açma Kitini zaten kendi platformlarına entegre ettiğini ve her biri arasında doğrudan bağlantı sağladığını ve sonuç olarak içeriğin TikTok’a ve TikTok’tan paylaşımını kolaylaştırdığını söylüyor.

Bu aynı zamanda, Oturum Açma Kiti aracılığıyla, ilgili uygulama kullanımı hakkında daha fazla bilgi toplayabilecek ve kullanıcılar uygulama içi veri izlemeye (iOS’ta) izin verirse, kullanıcı etkinliği unsurları hakkında daha fazla bilgi toplayabilecek olan TikTok için daha fazla veri toplama anlamına gelir.

Geliştiricilerin kendi veri toplama ve entegrasyon çabalarını iyileştirmek için kullanması ve aynı zamanda kullanıcıların uygulamalarıyla etkileşime girmesini kolaylaştırmak için kullanışlı bir eklenti olabilir.

Meteorik yükselişine rağmen, TikTok hala gelişiminin ilk aşamalarında, bu nedenle diğer sosyal uygulamalarda nispeten yaygın olan bu tür eklemeler hala geliştiriliyor ve TikTok hala tüm ürün tekliflerini genişletmek ve seçeneklerini geliştirmek için çalışıyor.

Bu nedenle, bunlar uygulama için önemli gelişmelerdir ve büyümeye devam ettikçe, aracın popülaritesinden yararlanmak isteyen daha fazla geliştirme ortağı için daha fazla işlevsellik ve seçenekler de sunacaklardır. 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir