Sosyal Medya

TikTok, Ebeveynlerin ve Bakıcıların Uygulamada Çocuklarını Güvende Tutmalarına Yardımcı Olmak İçin Yeni Güvenlik Merkezi Kılavuzları Ekliyor

TikTok, Güvenlik Merkezi için, ebeveynlerin uygulamayı kullanırken çocuklarını en iyi nasıl koruyacaklarını ve raporlama, tespit vb. İçin ellerinde hangi araçlara sahip olduklarını anlamalarını sağlamak için yeni yardım kaynakları da dahil olmak üzere bir dizi yeni güncelleme duyurdu.

TikTok, yeni güncellemenin amacının ” ebeveynlerin TikTok’un nasıl çalıştığını ve aileleri için en iyi deneyimi yaratmak için kullanabilecekleri araçları anlamalarını kolaylaştırmak ” olduğunu söylüyor .

Güncellenen Güvenlik Merkezi dört ek unsur içerir:

Ebeveynlerin ve bakıcıların, kullanıcıların uygulamada olumlu bir deneyim yaşamalarına yardımcı olmak için sunulan çeşitli araçları ve sistemleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir ‘Guardian’s Guide to TikTok’
İnsanların çevrimiçi zorbalığı tespit etmelerine yardımcı olacak bilgilerin yanı sıra TikTok’un tacizle mücadele etmek için sahip olduğu mevcut araçlara genel bir bakış ve daha fazlasını elde etmek için bölgeniz için yerelleştirilmiş kaynaklara bağlantılar sunan , endüstri uzmanlarıyla ortaklaşa geliştirilen bir zorbalık önleme kılavuzu Yardım.
TikTok’un kullanıcı güvenliğine nasıl yaklaştığını ve Topluluk Yönergelerini uygulayarak platformun çeşitli politikalarını daha iyi açıklayan bir dizi video incelemesi
Ve son olarak, daha fazla bilgi ve dijital gibi konularda yardım bağlantıların güncellenmiş seti okuma yazma, refah ve diğer temel unsuru
Belirtildiği gibi, TikTok, Ulusal Medya Okuryazarlığı Eğitimi Derneği, Ulusal Yeme Bozukluğu Derneği, Ulusal PTA ve daha fazlası dahil olmak üzere yeni kılavuzlar üzerinde bir dizi uzmanla çalışmış ve gelişen bilgi ve yardıma bir dizi girdi sağlamıştır araçlar.

Bu kritik derecede önemli, çünkü The New York Times’ın geçen yıl bildirdiği gibi, ABD’deki tüm TikTok kullanıcılarının üçte birinden fazlası 14 yaşın altında. Bu, uygulamayı pek çok savunmasız, duyarlı insan için güçlü bir etki konumuna getiriyor – Instagram gibi, görsel odaklı uygulamadaki deneyimlerinin bir sonucu olarak önemli zihinsel sağlık etkilerine ve gelişim sorunlarına yol açabilir.

TikTok’un en ünlü bireysel kullanıcısı bile bunu bir endişe olarak vurguladı ve Charli D’Amelio, geçtiğimiz günlerde kliplerindeki sürekli olumsuz yorumlar nedeniyle platforma olan ‘tutkusunu kaybettiğini’ belirtti .

Elbette, D’Amelio’nun herkese açık profiline sahip olan herkes (D’Amelio’nun artık uygulamada 100 milyondan fazla takipçisi var ), kim olursa olsun, bir miktar tepki alacaktır – ama yine de, uygulamanın en yüksek profili bile. kullanıcılar, bu tür çabaların öneminin altını çizen bir endişe olarak bunu dile getirmişlerdir.

TikTok, kısa süre önce , bu yeni eğitim kaynaklarının yanı sıra ebeveynlere ve bakıcılara platform hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için çeşitli seçenekler ve çocuklarının kalmasını sağlamak için araçlar sunan yeni yorum filtresi seçenekleri ve daha genç kullanıcılar için geliştirilmiş gizlilik kontrolleri ekledi. kasa.

Ancak nihai bir çözüm yok. Herhangi bir biçimde çevrimiçi olan herkes tepki riski altındadır ve TikTok kliplerinin kamusal doğası, hem iyi hem de kötü olmak üzere daha geniş bir kitle tepkisi kümesine katkıda bulunur.

Ancak TikTok da oldukça popüler ve bir aşamada oğlunuz veya kızınız uygulamayı indirmek isteyecek. Zamanı geldiğinde, bu yeni kaynaklar bu tür konularda kararınızı yönlendirmede önemli olabilir.

TikTok’un Güvenlik Merkezi’ne buradan göz atabilirsiniz .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir