Sosyal Medya

Snapchat, Gelişen Video Görüntüleme Davranışlarına İlişkin Yeni Bilgileri Paylaşıyor

Küçük çocukları olan herhangi bir ebeveynin size söyleyeceği gibi, çocuklar artık geleneksel TV izlemiyor.

Bu günlerde, daha genç izleyicilerin YouTube’u izleme olasılığı daha yüksek ve bu daha uzun biçimli klipleri TikTok videoları, Instagram güncellemeleri ve Snapchat görüntüleri ile tamamlıyor. Anekdot olarak, muhtemelen bunu biliyorsunuzdur – ancak gerçek görüntüleme verileri ne diyor ve bu genç izleyicilerle erişimi ve ahengi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için bilmeniz gereken temel eğilimler nelerdir?

Snapchat’in en son araştırma raporuyla daha fazla bilgi sağlamaya çalıştığı şey buydu . Kısa süre önce komisyon üyesi Nielsen’i Snapchat’te otuzdan fazla platformlar arası reklam kampanyasının televizyona kıyasla Snapchat’teki insanlara nasıl ulaştığını ve pazarlamacıların bu bulgulardan neler çıkarabileceğini incelemek için Snap .

Bu, beklediğiniz gibi, birçok Snapchat kullanıcılarına geleneksel TV kampanyaları aracılığıyla erişilemediğini gösterdi.

Bu bağlamda ‘Hafif’ TV izleyicileri, çok fazla izlemeyen veya hiç geleneksel TV izlemeyen kişileri içerir; bu, belirtildiği gibi, şimdi artan sayıda genç izleyici alt kümeleri için geçerlidir.

Gerçekten de Nielsen , ABD’deki her on Snapchat kullanıcısının yaklaşık altısının ‘hafif TV izleyicileri’ olarak kabul edildiğini, Snapchat kullanıcılarının ise diğer büyük sosyal medya platformlarının kullanıcılarına göre yalnızca geniş bantlı evlerde yaşama olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor .

Bu, bir sonraki büyük medya erişim değişiminde önemli bir unsurdur.

Gerçekler oldukça açık – daha genç kitlelere ulaşmak istiyorsanız, TV ana odak noktası değil ve bu daha genç kullanıcılar büyüdükçe demografik gruplar arasında giderek daha alakalı hale geliyor – dünyalarının bir parçası olarak mobil bağlantıya sahip olan insanlar bildikleri sürece. 

Bu, hedef kitlenize özel sosyal platformları içeren ve kampanyalarınızla tam olarak doğru kişilerle bağlantı kurmak için gelişmiş reklam hedeflemeyi kullanabileceğiniz sosyal platformları içeren doğru platformlarda bu kitlelere ulaşmak için daha fazla fırsat sağlar.

Günlük deneyiminizden yola çıkarak, bu mobil tüketim artarken, genç izleyicilerin telefonlarına saatlerce televizyonun önünde oturmaktan daha fazla bakma olasılığı daha yüksektir.

Ancak bu ayrıntılara ayrıldığında, dijital platformların medya tüketim alışkanlıkları üzerindeki artan etkisini görmek ve ardından bunun pazarlama yaklaşımınız için ne anlama geldiğini düşünmek daha kolay.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir