Sosyal Medya

Reddit, Yanıt Gönderi Konularına Promosyon Yerleştirmek için Yeni Seçenek Ekliyor

Reddit , grupların ürünlerini yüksek etkileşimli yorum sonrası dizilerinde tanıtmalarını sağlayacak yeni bir ‘Konuşma Yerleştirme’ reklam seçeneğinin lansmanı ile markalar için pazarlama fırsatlarını geliştirmeye devam ediyor .

Reddit Konuşma Yerleşimi reklamları

Burada görebileceğiniz gibi, Konuşma Yerleştirme , işletmelerin tanıtımlarını ilgili yanıt zincirlerinde, orijinal gönderinin altında ve ilk yorumun üstünde konumlandırmasına olanak tanır . Seçenek ayrıca yanıt vermeye yardımcı olmak için belirgin bir CTA düğmesi içerir.

As ile açıklanabilir Reddit :

“ Topluluk sohbetleri, her gün çok çeşitli tutkular ve ilgi alanları arasında en fazla etkileşimin gerçekleştiği Reddit’in kalbidir. Konuşma Yerleştirme, reklamverenlerin bu değişimler gelişirken hedef kitleleriyle bağlantı kurmasına olanak tanır ve Reddit’in feed içi reklamcılığıyla işbirliği içinde çalışarak en çok ilgi gösterdikleri yerde daha da fazla kullanıcıya ulaşır.”

Reddit ayrıca, platformda her gün 350.000’den fazla konuşma gerçekleştiğini, Reddit kullanıcılarının ise uygulamadaki zamanlarının ortalama %42’sini yorum dizilerinde geçirdiğini belirtiyor.

O zaman daha büyük soru, Reddit kullanıcılarının nasıl yanıt vereceği ve markalar için hoş ve etkili bir yerleşim seçeneği olup olmayacağıdır.

Reddit, 600’den fazla ortakla yapılan beta testlerinde, Konuşma Yerleştirme kampanyalarının tüm sektörlerde, dikeylerde ve kampanya hedeflerinde ‘önemli bir başarı’ sağladığını söylüyor.

“Toplamda, beta testi ortakları, hem Konuşma yerleşimi hem de Feed’i kullanırken tıklama oranında (TO), %10 daha yüksek aşağı dönüşüm oranında (CVR) ve %23 daha düşük Tıklama Başına Maliyet (TBM) oranında ortalama %9’luk bir artış gördü.”

Reddit ayrıca, Konuşma Yerleştirmenin daha geniş bir reklam yaklaşımında kullanıldığında, normal Feed reklamlarıyla ortaklaşa kullanıldığında, markaların platformdaki genel erişimlerini %20’ye kadar artırabildiğini belirtiyor .

Tandem maruz kalma potansiyeli göz önüne alındığında bu mantıklı, ancak bu yaklaşımın markanızı ve tekliflerinizi belirli alt dizinlere ve her birinde en ilgili konuşmalara dayanarak doğru kullanıcıların önüne çıkarmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görebilirsiniz.

Belki sadece ilişkilendirme yoluyla, bu daha iyi reklam yanıtı sağlamaya yardımcı olur ve kesinlikle bahsetme ve teşhir hacminin daha iyi yanıt alabileceğini gösteren kanıtlar vardır.

Yerleşim açısından, bazı Redditörler şüphesiz yorum akışlarında reklam görmekten mutsuz olacaklardır, ancak web’deki daha geniş yerleşim seçenekleri ve bunun hizmetleri finanse etmek için bir gereklilik olduğu konusundaki genel anlayış göz önüne alındığında, çoğu artık reklamlara daha açıktır. onlar kullanırlar.

Bir denemeye değer olabilir – Reddit’in Konuşma Yerleştirme seçeneği, bugünden itibaren tüm Reddit reklamverenleri tarafından kullanılabilir .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir