Sosyal Medya

Reddit, Video Seçeneklerini Genişletmek İçin Göründüğü Gibi Yeni TikTok Benzeri Video Feed’ini Test Ediyor

Duymadıysanız, kısa biçimli video şu anda oldukça popüler ve sonuç olarak, hemen hemen her platform bu tüketim değişiminden yararlanmak ve kısa, keskin video kliplere yönelik artan kullanıcı talebini karşılamak için kendi yollarını arıyor. etkileşimi en üst düzeye çıkarmak için.

Reddit, platformdaki videoya artan ilgiyi en üst düzeye çıkarmak isteyen platform, kendi TikTok-esque kısa video klip beslemesini uygulayarak, alt dizinlere dayalı belirli kullanıcı ilgi alanları ile uyumlu hale getirmek istiyor. uygulamada takip ediyorlar.

TechCrunch tarafından bildirildiği gibi :

“Reddit’e göre, çoğu iOS kullanıcısı, uygulamalarında doğrudan arama çubuğunun sağında bir düğmeye sahip olmalıdır – dokunulduğunda, TikTok benzeri bir yapılandırmada bir video akışı gösterecektir. Bir video ile sunulduğunda, onu yükleyen poster ve alt dizin), kullanıcılar olumlu oy verebilir veya olumsuz oy verebilir, yorum yapabilir, bir ödül hediye edebilir veya paylaşabilir.TikTok gibi, kullanıcılar başka bir videoyu görmek için yukarı kaydırarak kullanıcının abone olduğu alt dizinlerden içerik besleyebilir. ilgili olanlar gibi. Örneğin, r/baskı yapımına aboneyseniz, r/pottery veya r/bookbinding’den içerik görebilirsiniz.”

Reddit’in özel bir kısa video kamerası yok, bunun yerine, kullanıcıların normal gönderilerinde zaten yükledikleri video klipleri, çoğu zaten çok kısa olmak üzere, platform kullanımına uygun olarak kullanmaya çalışacak.

Bu, YouTube’un Shorts ile benimsediği yaklaşımın aynısıdır. YouTube, özel olarak oluşturulmuş Shorts kliplerine odaklanmak yerine, Shorts sistemine besleyebileceği büyük bir kısa video kitaplığına zaten ev sahipliği yapıyor. YouTube, mevcut video kaynaklarını kullanarak, alışılmış değişimlere uygun olarak kısa video görüntülemeye odaklanmasını geliştirebildi.

Gerçekten de, Kısa  klipler uygulamada halihazırda 15 milyar günlük görüntüleme görüyor ve bu kliplerin çoğu olmasa da çoğu, özel Shorts Camera’da oluşturulmadı, ancak YouTube’un daha geniş içerik koleksiyonundan alındı.

Reddit, benzer bir başarıyı umuyor ve mevcut içeriğiyle kısa video için kullanıcı talebini karşılıyor ve bu da bu özel öğeyle etkileşimi artırmaya yardımcı olabilir.

Güncellenen video oynatıcı, Reddit’in  geçen yılın sonlarında etkileşimli video uygulaması Dubsmash’ı satın almasından sonra geldi .  Dubsmash, kullanıcıların TikTok’a benzer şekilde dudak senkronizasyonu yapmalarını ve ses parçalarıyla dans etmelerini sağlar.

Dublaj

Yeni kısa video oynatıcı, Dubsmash öğelerini Reddit’in kendisine entegre etme yolunda ilk önemli adım gibi görünüyor ve Reddit kısa video kaynaklarını en üst düzeye çıkarmaya çalışırken iki uygulama arasında daha fazla bağlantı göreceğine şüphe yok.

Tüm platformlar gibi Reddit de özellikle son 12 ayda video etkileşiminde istikrarlı bir artış gördü. Binlerce Redditor şimdi, platformun zaman içinde giderek daha fazla çekiş kazanan RPAN canlı akış işlevselliğini kullanırken, genel olarak uygulamada video görüntüleme 2020’de 2 kat arttı.   

O halde kısa biçim eğilimine uyum sağlamak çok mantıklı ve Reddit ilk testlerinden öğrendiği ve artan video talebini karşılamaya çalıştığı için zaman içinde bu cephede daha da fazla gelişme görmeyi bekleyebilirsiniz. 

Yeni Reddit video oynatıcı formatı artık iOS’ta mevcut. 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir