Sosyal Medya

Pinterest, 2020’nin İkinci Yarısında İçerik Kaldırma Trendlerine Genel Bir Bakış Sunuyor

Pinterest, 2020’nin ikinci yarısı boyunca gerçekleştirdiği tüm içerik kaldırma işlemlerini ve diğer yaptırım eylemlerini özetleyen en son Şeffaflık Raporunu yayınladı .

Pinterest, politika ihlalleri nedeniyle devre dışı bırakılan Pinlerin sayısı ve aynı nedenle kaldırılan hem panolar hem de hesaplar da dahil olmak üzere ilk kez belirli içerik denetleme çabalarıyla ilgili ek veriler ekledi . Bu, platformda en yaygın olan politika sorunlarının türlerine ilişkin bazı ilginç görüşler sağlar – Pinterest’in tam H2 2020 Şeffaflık güncellemesini buradan okuyabilirsiniz , ancak bu yazıda bazı önemli istatistiklere göz atacağız.

Öncelikle, platformdaki en yaygın içerik sorunlarında – bu döneme ilişkin toplam görüntü ve Pin devre dışı bırakma listelerinde görebileceğiniz gibi, yetişkinlere yönelik içerik, uygulamada açık ara en yaygın işlem yapılan endişedir.

İstenmeyen postaların kaldırılması bir sonraki en büyük unsurdur ve bunu geçen yıl içinde şüphesiz bir sıçrama görmüş olan komplo teorileri takip etmektedir.

Pinterest, COVID-19 yanlış bilgileri ve genel aşı karşıtı içerik gibi komployla ilgili çeşitli endişeler etrafında katı kurallar uygulamıştır ve bunların en önemlisi bu tür sorgularla ilgili arama sonuçlarının tamamen kaldırılmasını içermektedir .

Bu, tüm platformların bu kadar etkili bir şekilde hayata geçiremeyeceği sert bir adımdır, ancak Pinterest’in doğası ve insanların uygulamayı kullanma şekli, bu tür içeriğin erişimini, bunun gibi künt yaptırım önlemleri yoluyla kısıtlamak için daha fazla kapasite sağlamıştır. .

Ancak görebileceğiniz gibi, hala biraz kaldırmak için çalışıyor – ancak Pinterest, çoğu durumda, kullanıcılarının çok azının kaldırılmadan önce bu Pinleri görmeye başladığını da belirtiyor.

Gereğince Pinterest

“Tıbbi yanlış bilgilendirme nedeniyle devre dışı bıraktığımız Pinlerin %85’i, bu raporlama döneminde kullanıcılar tarafından hiç görülmedi – hatta ayda 440 milyondan fazla kişi Pinterest’i ziyaret ediyor.”

Yine, Pinterest, insanların platformu kullanma biçimi nedeniyle bu konuda diğer platformlara göre bazı belirgin avantajlara sahiptir, ancak Pinterest’in proaktif kaldırma çabalarının böyle bir etkiye sahip olduğunu görmek güzel, çoğu kuralı ihlal eden içeriğin hiçbir zaman şansı yok ağı genelinde önemli bir çekiş gücü kazanır.

Pinterest, ihlaller nedeniyle kümülatif hesap ve pano kaldırma işlemlerine genel bir bakış da sunmuştur; bu, yine bu konuda ana suçluların spam ve yetişkinlere uygun içerik olduğuna işaret etmektedir.

Yeni veri noktaları, Pinterest’in moderasyon ekiplerinin karşılaştığı temel sorunlara ve insanların kuralları çiğneyen içeriği dağıtmak için Pinterest’i kullanma yollarına ilişkin ilginç bir bakış açısı sağlıyor. Facebook ve Twitter genellikle bu tür eleştirilerin yükünü taşırken, Pinterest de geçmişte koordineli yanlış bilgi ve çocuk istismarı içeriği için kullanılmıştı ve tüm platformlarda olduğu gibi, etkileri sınırlamak için elinden geldiğince polise ihtiyacı var. .

Bu rakamlar, bu çabanın kapsamını vurgulamaktadır ve rapor edilen içeriğin çoğunluğunun, Pinner’lar arasında sınırlı bir gösterime sahip olduğunu görmek güzel.

Sen Pinterest tam H2 2020 Tranparency Raporu okuyabilir burada .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir