Sosyal Medya

LinkedIn’in Son Şeffaflık Raporu, Sahte Profillerde Azalma, Tacizde Artış Gösteriyor

LinkedIn, platformun 2020’nin son altı ayında gerçekleştirdiği içerik kaldırma, Hükümet bilgi talepleri ve spam / sahte profil eylemlerine genel bir bakış sağlayan en son Şeffaflık Raporu’nu yayınladı .

Ve burada bazı ilginç trend notları var – ve LinkedIn, manipülasyon programları ve / veya kampanyaları etkileme açısından diğer platformların odağını elde edemese de, son değişiklikleri ve LinkedIn’in kullanıcılarını güvende tutmak için aldığı eylemleri dikkate almaya değer. .

İlk olarak, sahte profillerde , bir kullanıcı bağlantı kurduğunda LinkedIn varlığınızdan tüm kişisel verilerinize erişebilecekleri düşünüldüğünde, muhtemelen LinkedIn’deki en büyük sorunlardan biridir. 

Gereğince LinkedIn :

“Otomatik savunmalarımız, bu dönemde üzerinde işlem yaptığımız sahte hesapların büyük çoğunluğunu (% 98,3) engelledi. Ayrıca sahte hesap oluşturmada önemli bir düşüş ve sahte profiller tarafından oluşturulan spam ve dolandırıcılık içeriğinde buna karşılık gelen bir düşüş gördük.”

Nitekim LinkedIn , önceki çeyrekte kayıt aşamasında 33,7 milyon hesabı durdurdu, yani son dönemde 3 kat azalma oldu. Bunun nedeni belirsiz olabilir, ancak görünen o ki, en azından LinkedIn tespitlerine dayanarak, platformun sahte profilleri ortadan kaldırma çabaları bir miktar etkiye sahip ve dolandırıcıları bu yöntemi kullanmaktan bir düzeyde caydırıyor.

İçerik kaldırma işlemi farklı bir sorudur – içerik ihlalleri açısından LinkedIn, “kısmen dünya olaylarının tetiklediği yanlış bilgi ve şiddet içeren veya görsel içerik dahil olmak üzere çeşitli kategorilerde kaldırılan içerik miktarında büyük bir artış gördüğünü söylüyor. ABD seçimleri ve COVID-19 “gibi polarize edici içerik.

LinkedIn, ister gelişmiş algılama yoluyla ister artan etkinlik nedeniyle, tüm bu unsurlar üzerinde çok daha fazla çalışma yapıyor. LinkedIn, kullanıcı etkileşimlerinde devam eden bir büyüme gördü ve bu da sonuç olarak daha olumsuz etkileşimlerle sonuçlanıyor gibi görünüyor.

İşin iyi yanı, LinkedIn’in gerçekten harekete geçmesi, bu da kullanıcıları güvende tutmaya yardımcı olacaktır. Ancak buradaki artışlar çok büyük, bu da platformun ilerlemesini izlemek için endişe verici olabilir. 

Hükümet talepleri açısından, LinkedIn’in buradaki toplam eylemleri oldukça sabit kaldı.

ABD bilgi talepleri azalırken, ABD dışı sorgular biraz arttı. 

“Üyelerimizle ilgili verilere yönelik hükümet taleplerinin toplam sayısı arttı, ancak talepler önceki raporlama dönemine göre çok daha az üye hesabını kapsıyordu.”

Dolayısıyla LinkedIn, yetkililer muhalefeti ve muhalefeti bastırmaya çalışırken, kullanıcı eğilimlerine ve siyasi tartışmalara müdahale için giderek daha fazla talep alan diğer bazı platformların aksine, Hükümet eylemlerinde önemli bir artış görmüyor.

Belirtildiği gibi, rakamlar, özellikle platformda bildirilen taciz ve kötüye kullanım faaliyetlerindeki artışlarla ilgili olarak bazı ilginç eğilimleri yansıtıyor; bu, LinkedIn’in daha fazla iletişim türü için artan kullanımını yansıtabilir. Zamanla platform, profesyonel etkileşimle sınırlı kalmanın aksine, insanların kişisel yaşamları ve inançları hakkında daha fazla paylaşım görüyor ve bu, daha sonra sorgulanabilir bölgelere yönelen daha fazla istenmeyen tartışmalara ve kişisel tartışmalara yol açabilir.

Bu değişimin farkına varmak ilginç ve ayrıca bu sayıların LinkedIn’in bir sonraki Şeffaflık güncellemesinde nasıl olduğunu ve uygulamadaki daha uzun vadeli davranış değişikliklerinin göstergesi olup olmadıklarını görmek ilginç olacak.

Sen LinkedIn’in tam Şeffaflık Raporu okuyabilir burada . 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir