Sosyal Medya

LinkedIn, LinkedIn Ağınızı Oluşturarak Kariyer Direncini En Üst Düzeye Çıkarma Hakkında İpuçları Sağlıyor

Gelecekteki fırsatlarınızı belirlemede ve son 12 ayda giderek daha önemli hale gelen kariyer dayanıklılığı sağlamada profesyonel ağınız ne kadar önemli?

LinkedIn bu konudaki iç görüyü elde etmek için, LinkedIn bağlantılarının ve faaliyetlerinin iş geçişlerini ve gelişmeleri nasıl kolaylaştırdığını belirlemek için kısa süre önce dünyanın dört bir yanından üç milyon LinkedIn üyesinden oluşan rastgele bir örneği analiz etti .

LinkedIn’in araştırması , insanların LinkedIn bağlantı grafiği ile kariyer hareketliliği arasındaki ilişkiye, yani birisinin bir sonraki işine ne kadar çabuk geçtiğine odaklandı. 

LinkedIn, bir dizi değişkeni hesaba katarak, benzer demografiyi, eğitim geçmişini ve mesleki deneyimi paylaşan kullanıcılar arasında şunu buldu:

  • Mevcut işverenleri dışındaki şirketlerden en az 13 bağlantısı olan üyeler, bir sonraki işine geçişte, olmayanlara göre% 22,9 daha hızlı.
  • LinkedIn’de en az bir grubun parçası olan üyeler, herhangi bir gruba üye olmayanlara göre bir sonraki işlerine geçişte% 8,6 daha hızlıdır.
  • LinkedIn’de en az 5 kuruluşu takip eden üyeler, takip etmeyenlere göre bir sonraki işlerine geçişte% 7,1 daha hızlı.

Bazı açılardan, bu çok mantıklı – verdiğinden daha etkin bağlantı kurmaya uğraşan iseniz, yeni fırsatlar bulmak ve daha hızlı sonuç olarak daha olasıdır. Ancak, işe alım yöneticilerinin insanları LinkedIn varlıklarına göre nasıl değerlendirdiklerini de yansıtabilir, bu da sektör katılımlarını ve odaklarını yansıtabilir.

Bir LinkedIn grubunun üyesi olmanın sağladığı marjinal artışa dikkat etmek ilginç olsa da. % 8,6 hala istatistiksel olarak anlamlıdır, ancak LinkedIn grupları büyük ölçüde spam kaynaklı dağınıklıkla doludur ve deneyimlerime göre çoğu zaman aşırı derecede faydalı değildir. Bir grubun parçası olmanın sonucu olarak yeni bir iş bulma olasılığındaki tek haneli bir artış, muhtemelen seçeneğin değerinin büyük bir yansıması değildir.

LinkedIn şu bulguları söylüyor:

“…” çeşitli “bir ağ oluşturmanın öneminin altını çizer ve profesyonel” ağınızın “bireylerle doğrudan bağlantılarla sınırlı olmadığını gösterir. LinkedIn, üyelerimize bir dizi araç (bağlantılar, gruplar, takipler) sunar. kariyerlerini potansiyel olarak hızlandırabilecek bilgilere erişebilirler. “

Esasen, LinkedIn, kariyerinizde daha fazla esneklik ve güvenlik oluşturmak istiyorsanız, bu istatistiklerin LinkedIn ağınızı daha aktif bir şekilde büyütmeniz gerektiğini gösterdiğini söylüyor.

Ki bu da yine mantıklı. Bağlantı kurmak her zaman fırsat bulmanın bir parçası olmuştur ve ne kadar aktif ve açık olursanız, uzmanlığınız ve ilgi alanlarınızla uyumlu olan ilgili bağlantılar ve konumlarla karşılaşma şansınız o kadar artar.

LinkedIn, bunu kolaylaştırmak için tarihteki diğer platformlardan daha fazla fırsat sunar ve varlığınızı oluşturmak için profesyonel ağınızı oluşturmaya ve ilgili kullanıcılarla bağlantı kurmaya ve bilgiyi paylaşmaya kesinlikle değer.

İstatistikler yalan söylemez ve grup üyelikleri ve takip eden kuruluşlardaki göreli sayılar akıllara durgunluk vermezken, hepsi ekliyor.

Bu bağlantıları profesyonel sosyal ağda kurmaya bakmaya değer olabilir. 

Sen LinkedIn’in dolu “LinkedIn’de etkili profesyonel ağ oluşturmak için nasıl” araştırma bakabilirsiniz burada .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir