Sosyal Medya

LinkedIn, COVID-19’un Bir Sonucu Olarak Değişen Pazar Değişimlerine İlişkin Yeni Öngörüler Paylaşıyor

LinkedIn, alıcıların ve satıcıların COVID-19’un bir sonucu olarak stratejilerini nasıl ayarladıklarını ve bunun pazarlama yaklaşımınızla nasıl ilişkili olduğunu inceleyen en son ‘Satış Durumu’ raporunu yayınladı .

Rapor, LinkedIn’in Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Brezilya, Fransa, Almanya, Meksika için özel ‘Satış Durumu’ güncellemelerini bir araya getirmesine olanak tanıyan 400’den fazla alıcıdan ve her bölgedeki 400 satış görevlisi ve satış yöneticisinden gelen yanıtlara dayanmaktadır. , Hollanda ve Birleşik Krallık.

Sen ABD ve Kanada için tam raporu indirebilirsiniz burada diğer bölgeler çok yakında, (e-posta kaydolma ile) – ama burada Kuzey Amerika pazarı için önemli bulguların bazıları bir bakalım.

Öncelikle LinkedIn, pandeminin bir sonucu olarak önemli pazar değişimini yansıtan satışların geleceğini etkileyen yedi ana eğilimi vurguluyor.

Ana odak uzaktan çalışma ve bu yeni normale uyum sağlamak için süreçleri ayarlamaktır. Covıd-19 aşısının piyasaya sürülmesi şu anda birçok bölgede iyi bir şekilde devam ederken, birçok insanın evden etkili bir şekilde çalışabilmesine rağmen, giderek daha fazla bunu yapmak isteyecekleri ve bu da oyunu satış performansını en üst düzeye çıkarma açısından değiştireceği görüşündedir.

Ancak, uzaktaki iş gücünün de zorlukları var – verilere göre, satış yöneticilerinin% 67’si uzak ekipler aracılığıyla verimliliği en üst düzeye çıkarma konusunda beklenmedik zorluklar yaşıyor.

Bu, daha fazla işletmenin ofise geri dönmesi için baskı yapmasına yol açabilir – ancak yukarıda görebileceğiniz gibi, uzaktan çalışma lehine artan çalışan duyarlılığı ile de çelişiyor. 

Bu, süreç iyileştirme, eğitim, yönetimin yeniden değerlendirilmesi ve daha fazlasıyla ilgili bir dizi yeni zorluğa yol açacaktır.

Rapor ayrıca satış sürecindeki yükselen eğilimlere ve beklentilere ve bu beklentilerin alıcılar ve satıcılar arasında nasıl değiştiğine de bakıyor.

Bunlar, satış süreçlerini iyileştirmek isteyenler için bazı önemli notlardır ve stratejileriniz üzerinde önemli etkileri olabilir.

Rapor ayrıca, alıcıların ve satıcıların 2021’de büyük anlaşma bozucuları olarak gördüklerini de özetlemektedir.

Yine, bunlar bazı değerli notlar ve gelişen piyasayı daha iyi anlamak ve stratejilerinizi bu değişimlerle nasıl uyumlu hale getirmeniz gerektiğini daha iyi anlamak için yanıtları incelemeye değer.

Ve elbette, LinkedIn kullanımı temel bir odak noktasıdır:

“Satış tarafında, satıcıların neredeyse dörtte üçü (% 74) 2021’de LinkedIn ağlarını genişletmeyi taahhüt ettiklerini söylüyor. Satıcıların yarısından fazlası (% 51) bu yıl LinkedIn için çok daha fazla makale yazmayı planladıklarını söylüyor.
Ek olarak,% 40’ı “çok daha fazla” üçüncü taraf içeriği paylaştığını söylüyor,% 36’sı
kendi şirketlerinin içeriğinden “çok daha fazlasını” paylaştığını ve% 34’ü ” çok
daha fazla “içerik.”

Demek istediğim, bu bir LinkedIn raporu, özellikle LinkedIn’e odaklanacak. Ancak , kullanıcı katılımında devam eden artışları bildiren platformla birlikte, bu eğilimleri not almak ve LinkedIn varlığınızı ve etkinliğinizi artırmak için daha fazla değer olup olmayacağını düşünmeye değer.

LinkedIn ayrıca satış görevlileri için platforma özel bazı ipuçları sağlar:

“Verilerimiz, eksiksiz bir LinkedIn profiline sahip olmanın satış hedeflerinizi karşılama veya aşma şansınızı 2 kattan fazla artırabileceğini ve InMail kabul oranlarını% 87’ye kadar artırabileceğini gösteriyor.”

Burada bazı ilginç notlar var ve LinkedIn odaklı satış ve pazarlama sürecinizi optimize etmenin yollarını arıyorsanız 47 sayfalık raporun tamamına bir göz atmaya değer. 

Sen ABD ve Kanada için raporda LinkedIn’in tam ‘Satış 2021 State of’ indirebilirsiniz burada .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir