Sosyal Medya

İşletmeniz için Dönüşüm Sayısını En Üst Düzeye Çıkarmak için Twitter’ı Daha İyi Kullanmanın 3 Yolu

Twitter, çok çeşitli markalar ve pazarlamacılar için uzun süredir harika bir topluluk oluşturma ve sosyal yardım aracı olmuştur.

Ancak doğrudan dönüşümleri artırmak için tweet’leri de kullanıyor musunuz?

Kendini adamış bir çaba ve daha spesifik bir yaklaşım gerektirir, ancak tweetlerinizden satış da yapabilirsiniz.

İşte bunu nasıl yapacağınız: 

1. Markalı Aramanızı Daha İyi Kontrol Etmek İçin Twitter’ı Kullanın

Pek çok marka, markalı arama sonuçlarının ne kadar önemli olduğunun farkında değil.

Google’a göre , adınızı bilen kişilerin en az% 50’si, satın almadan önce sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmek için yine de Google’da arama yapacak.

Ve müşterileriniz orada ne görecek?

İster inanın ister inanmayın, Twitter yayınınız Google’da marka adınızı ararken ilk akla gelen şey olabilir. Google, yayınınızdan en son tweetleri çekip SERP’de göstererek Twitter arama sonuçları için belirli bir zengin snippet kullanır:

Bu, Twitter pazarlamanız için ne anlama geliyor?

Twitter içerik takviminiz üzerinde çalışırken, markalı arama motoru sonuçlarınız hakkında da düşünmeniz gerekir. İnsanlar sizi Google’da aradıklarında ne görecekler? Bu tweet’ler (özellikle bağlamdan çıkarılıp SERP’ye çekilirler) onları markanızla ilgilenmeye veya onları sonsuza kadar uzaklaştırmaya yönlendirecek mi?

Bir marka olarak, sosyal medya ekibinizin tutarlı ve saygılı bir çevrimiçi varlığınızı sürdürmek için kullandığı Twitter yönergelerine veya politikalarına sahip olmanız muhtemeldir. Öyleyse bu noktayı da buraya ekleyin: 

“Herhangi biri markamızı araştırırken Tweetler Google aramada görünebilir. Sosyal medya güncellemelerimizi bunu göz önünde bulundurarak hazırladığınızdan emin olun. Bağlam dışına çıkarıldığında anlaşılması zor olan mizah veya eleştirilerden kaçının.”

Güven oluşturmak ve markalı aramalardan daha fazla satış elde etmek için tweetlerinizi kullanmak başka bir iyi fikirdir. Düşünmek:

  • Diğer kullanıcıların olumlu geri bildirimlerini veya markalarını izleme ve yeniden tweetleme
  • Sektör eğilimleri ve çalışmaları hakkında tweet atın 
  • Referanslarınızı, markalı SERP’lerinizin yanı sıra, feed’lerinize getirmek için tweet’lere dönüştürün.

Markanıza yeni başlıyorsanız, bir marka adına karar verirken gelecekteki markalı aramalarınızı da aklınızda tutmalısınız.

Twitter’da hala mevcut olacak bir marka adı bulmak önemlidir (sürekli artan bir zorluk), bu aynı zamanda markanızın neyle ilgili olduğunu da onurlandırır.

2. Trafik ve Dönüşüm Oluşturmak için Twitter’ı Kullanın

Twitter’dan anlamlı tıklamalar almak kolay değildir. 

Tweet yayınının hızlı tempolu doğası, genellikle Twitter kullanıcılarının daha aceleci olduğu anlamına gelir, bu nedenle tıklamaları daha sığ ve daha az kasıtlı olma eğilimindedir ve bu da daha yüksek bir hemen çıkma oranına sahiptir.

Bu tıklamaları etkileşimli trafiğe dönüştürmek için fazladan çaba göstermeniz gerekir. Ve burada bazı yerinde püf noktaları yardımcı olabilir.

Twitter için Özel bir Açılış Sayfası Oluşturun

Twitter açılış sayfası, web sitenizdeki profil sayfanızdan veya Twitter’daki tweet’lerden gelen trafiği karşılamak için tasarlanmış bir sayfadır.

Twitter takipçilerinizi özel bir sayfaya göndermek, aşağıdakileri yaparak deneyimlerini optimize etmenize yardımcı olacaktır:

  • Twitter’dan sosyal kanıt ekleme
  • CTA’larınızı ve görsellerinizi Twitter yayınınız ve markanızla eşleştirme
  • Engelleri kaldırmak ve Twitter kullanıcılarının satın alma yolculuklarına ve beklentilerine daha iyi uyum sağlamak için satış huninizi özelleştirme

WordPress’te açılış sayfaları oluşturmak ve A / B testi yapmak kolaydır veya  bu işlem için LeadPages gibi araçlar kullanabilirsiniz .

Potansiyel Müşterilerle Otomatik Olarak Etkileşim Kurun ve Niteliklerini Belirleyin

Özel bir Twitter açılış sayfası oluşturmak iyi bir ilk adımdır, ancak bundan sonra ne olabilir?

Akıllı sohbet robotları ve sanal asistler gibi yapay zeka destekli araçların yardımcı olabileceği yer burasıdır. Twitter bağlantılarınızdan tıklarken site ziyaretçilerinizin her zaman tam olarak ihtiyaç duydukları şeyi tam olarak ihtiyaç duydukları anda almalarını sağlamaya yardımcı olabilirler. 

Exceed AI , Twitter trafiğinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak mükemmel bir çözümdür. Yapay zeka asistanı, otomatik iki yönlü konuşmaları kullanarak her liderliğin takip edilmesini, beslenmesini ve nitelikli olmasını sağlar. Hiçbir tıklama veya form doldurmanın kaçırılmadığından emin olmak için akıllı sohbet yazılımı, e-posta dizileri ve hatta SMS pazarlaması ile birlikte gelir:

Sitenizin Geri Kalanını Kişiselleştirin

Açılış sayfalarınıza kişisel bir dokunuş eklemek her zaman yararlıdır ve sitenizdeki Twitter trafik deneyiminizi kişiselleştirmek için Fintza’yı kullanabilirsiniz.

Finteza , tıklama kaynağı da dahil olmak üzere çeşitli kriterlere göre özel CTA’lar eklemenize olanak tanır:

3. Rakiplerinizin Başarısızlıklarını Öğrenmek için Twitter’ı Kullanın

Hepimiz rakiplerimize göz kulak oluyoruz – ama onlardan gerçekte ne kadar öğreniyorsunuz?

Çoğu pazarlama stratejisi, rakiplerinin organik sıralamalarını ve promosyonlarını izlemekten asla öteye gitmez, çok az şirket de rakiplerinin sözlerini izleme çabasına girer. Gördüğüm hiçbir pazarlama stratejisi, bu tür gelişmiş verilerle pek bir şey yapmak için tasarlanmamıştır ve bu türden ileri düzey verilerle ilgilenmek ve anlamlı bir şey elde etmek çok fazla olabilir.

Ancak, özellikle doğru şekilde filtrelendiğinde değerli olabilir. Twitter’ın Gelişmiş Arama araçlarında bunu yapmanın çok basit bir yolu var.

Bunu Twitter arama sekmesine girmeniz yeterli

Bu Twitter izleme işlemi nasıl uygulanabilir hale getirilir?

Rakip izlemeyi kurmak için Agorapulse gibi araçları kullanabilirsiniz . Agorapulse kullanıyorum çünkü tweetleri görevlere dönüştürüyor, onları tamamlanmış olarak işaretlemenizi veya diğer ekip üyelerine atamanızı sağlıyor.

Bu şekilde, bu tweet’leri yanıtlayabilir veya rakiplerinizin hatalarından (veya her ikisinden) kaçınmalarına yardımcı olmak için ürün yönetim ekibinizi ekleyebilirsiniz.

Sonuç

Biraz yaratıcılıkla Twitter, haberleri yayınlamak ve müşterilerinizle etkileşim kurmak için başka bir kanaldan çok daha fazlası olabilir.

Daha güvenilir bir marka imajı oluşturmak, dönüşümlerinizi artırmak ve olumsuz ifadeleri takip ederek rakiplerinizin müşterilerini çalmak için Twitter’ı kullanın.

Doğru kullanıldığında, bunlar oldukça etkili ve Twitter çabalarınızdan daha fazlasını elde etmek için faydalı stratejiler olabilir.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir