Sosyal Medya

Instagram’ın Yeni Tanıtım Kampanyası, Kitlesinin Çeşitliliğini ve Yaratıcılığını Kutluyor

Instagram, “Biz Kimiz  Oluyoruz ” sloganıyla Instagram kullanıcılarının çeşitliliğini kutlayan yeni bir tanıtım hamlesi başlattı .

Instagram tarafından açıklandığı gibi :

“Normal ve mümkün olduğunu düşündüğümüz her şeye meydan okuyan bir yıldan sonra, Instagram’dan yeni bir kampanya “normale dönmeyi” kınadı çünkü normal hiçbir zaman yeterince iyi değildi. Geriye dönüp baktığımızda bu, ilerleme, iyimserlik ve yeniden keşfetmenin yükselen çığlığı. Geçen yıl, “Biz Olduğumuz Kişi Sizindir” mesajıyla insanları güçlendirdi .

Fotoğrafçı Bella Newman tarafından çekilen kampanya, Instagram içerik oluşturucularının  kendi hikayelerinden ilham alan portreler koleksiyonunu içeriyor . Portreler, daha fazla tartışma başlatmak ve daha geniş bir kullanıcı yelpazesini uygulamaya getirmek amacıyla “kültürel ve bağlamsal olarak alakalı yerlerde” gösterilecek.

Kapsayıcılığı en üst düzeye çıkarmak, hem ifadeyi kolaylaştırmak hem de uygulama içi deneyiminizi yönetmek için Instagram ekosistemine eklenen bir dizi yeni seçenekle geçtiğimiz yıl Instagram için ana tema oldu.

Mayıs ayında Instagram , kullanıcı profillerine, kullanıcıların etkileşimlerde nasıl yönlendirilmeleri gerektiğini bilmeleri için dört adede kadar zamir seçmelerine olanak tanıyan yeni bir ‘ Zamirler’ seçeneği eklerken, bugün Instagram , ‘Limitleri’ ve DM filtresini genişletti. araçlar , insanlara istenmeyen etkileşimlerden kaçınmaları için daha fazla yol sağlar. Bu, uygulamada topluluk oluşturma ve ifadeyi daha da kolaylaştırmaya yardımcı olacak ve ikinci araçlara ihtiyaç duyulması talihsiz bir durum olsa da, Instagram’ın kullanıcıların bu açıdan platformdaki etkileşimlerini yönetmelerine yardımcı olacak daha fazla araç geliştirmesi iyi bir şey. 

Yeni kampanya, aynı vurgunun altını çizerek, insanların büyümek ve farklı topluluklarla bağlantı kurmak için uygulamayı kullanmalarının birçok yolunu vurguluyor. 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir