Sosyal Medya

Instagram, Yeni Farkındalık Fırsatlarını Kolaylaştıran Grup Bağış Toplama Programlarını Ekliyor

Instagram, platformda grup bağış toplama etkinlikleri yürütme kapasitesini ekledi; bu, kullanıcıların uygulama içinde tek bir bağış toplama promosyonunda birkaç kişinin ortak olmasını sağlayarak nedenlerin farkındalığını artırmalarını sağlayacak.

Instagram tarafından açıklandığı gibi:

“Çevrimdışı bağış toplama genellikle bir grup etkinliğidir, yürüyüşe çıkmak gibi şeylerden satışlara, konserlere kadar ve biz de aynı topluluk duygusunu Instagram bağış kampanyalarına getirmek istedik, böylece insanlar tek bir amaç etrafında birlikte hareket edebilirler. %100 fonların bir kısmı doğrudan sizin için para topladığınız kâr amacı gütmeyen kuruluşa gidiyor.”

Örnekte görebileceğiniz gibi, şimdi, IG’de bir bağış kampanyası oluşturduğunuzda, başkalarını da girişime katılmaya davet edebileceksiniz; bu, daha fazla kişinin çabayı teşvik etmesini sağlayarak erişim potansiyelinizi genişletecek ve aynı zamanda , Instagram’ın belirttiği gibi, yeni bağış toplama girişimleri biçimlerini kolaylaştırıyor.

Instagram, COVID-19 salgını ışığında insanların platformda para toplamasına yardımcı olacak daha fazla araç eklemek için çalışıyor. Platform geçen Temmuz ayında kişisel bağış toplama kampanyaları ekledi , ardından bunu Ağustos ayında Instagram Canlı bağış toplama etkinlikleri izledi . Instagram ayrıca, geçtiğimiz Kasım ayında , kullanıcıların doğrudan IG beslemelerinde kâr amacı gütmeyen bağış kampanyaları oluşturma ve paylaşma kapasitesini ekledi .

Facebook, instagram ve ana platformdaki çeşitli araçları ile toplamda 5 milyar doların üzerinde para toplandığını bildirerek, bu çabalar yeni fırsatları kolaylaştırdı.

Grup bağış toplayıcıları buna başka bir unsur daha ekler ve platformda işbirlikçi bağış toplama ve farkındalık projeleri başlatmak isteyen daha fazla insan görebilir.

Bir grup bağış kampanyası başlatmak için:

  • Öncelikle, akışınızın sağ üst köşesindeki Oluştur simgesine (“+”) dokunarak kendi başınıza bir bağış kampanyası oluşturun > ‘Yayınla’yı seçin > bir resim seçin > ‘Bağış Kampanyası Ekle’ye dokunun ve bağış toplamak istediğiniz sivil toplum kuruluşunu seçin > ayrıntıları ekleyin ve ‘Paylaş’a dokunun
  • Ardından, bağış toplama sayfanızdaki ‘Paylaş’ düğmesine > ‘Grup Üyelerini Davet Et’e dokunarak başkalarını katılmaya davet edin > davet edilecek hesapları arayın ve hazırsınız!

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir