Sosyal Medya

Instagram Hikayelerde Yeniden Paylaşılan Yayın Gönderilerini Daha İyi Vurgulamak İçin Yeni ‘Yeniden Paylaşma’ Etiketini Test Ediyor

Son birkaç aydır Instagram, tüm kullanıcıların kabul etmediği temel bir sorunu çözmek için çalışıyor ve gerçek bir sorun: Besleme gönderilerinin Instagram Hikayelerinde yeniden paylaşılması.

Pek çok insan ve marka bunu yapıyor, ana beslemede bir güncelleme yayınlıyor, ardından bir Hikaye ile aynı resmi ekleyerek biraz daha fazla meyve suyu veriyor. O kadar sık ​​oluyor ki muhtemelen alışmışsınızdır – ancak Instagram, iki yüzey arasındaki çoğaltma biraz fazla olabileceğinden, birçok kullanıcının bu tür bir yeniden paylaşımdan hoşlanmadığını söylüyor.

Ocak ayında Instagram , karışık yanıtlarla karşılanan bazı kullanıcıların feed gönderilerini tamamen Hikayeler ile yeniden paylaşmasını durdurarak bu sorunu çözmek için ilk adımlarını attı .

Hikayelerle Paylaşımdaki Değişikliği Test Etme Topluluğumuzdan daha azını görmek istediklerini duyuyoruz hikayelerde yayın gönderileri. Bu test sırasında yapamayacaksınız hikayenize bir besleme gönderisi ekleyin.

Instagram , Mart ayında bir başka yeni testle yaklaşımını yumuşattı ve  bir kullanıcının ana beslemesinden yeniden gönderilen Hikayeler gönderilerine etiket eklendi .

Görünüşe göre Instagram hala en iyi çözüm üzerinde çalışıyor – bu hafta uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi , Instagram Hikayelerine feed gönderilerinin yeniden paylaşımını kolaylaştıracak yeni bir ‘Yeniden Paylaş’ etiketinin eklendiğini görecek olan bu yeni testi keşfetti. 

nstagram, geçtiğimiz haftalarda ‘Yeniden Paylaş’ etiketi üzerinde çalışıyordu ve Paluzzi bunu ilk olarak geçen ayın başlarında uygulamanın koduna kaydetti .

Feed gönderinizin daha sonra Hikayenizde nasıl görüntüleneceği net değildir, ancak süreç esasen orijinal bir Hikayenin aksine bunun yeniden paylaşılan bir besleme gönderisi olduğunu daha net hale getirmeyi amaçlayacaktır. Bu, insanların feed güncellemelerini yeniden paylaşmaları için caydırıcı bir şey olabilir – çünkü belirtildiği gibi, Instagram gerçekten kullanıcıların bunu yapmasını istemiyor.

Instagram şefi Adam Mosseri geçtiğimiz günlerde tam olarak bunu not etti – Mosseri, son Cuma günü yaptığı Q and A seanslarından birinde bu yanıtı yayınladı.

Soru: Eğer bir Instagram özelliğinden kurtulmak isteseydin bu ne olurdu? Cevap: Feed’den hikayelere geçiş… sen
muhtemelen hikayeleri paylaşmayı seviyorsun, ama
bu hikayelerin kaç tane olduğunu Beğendin mi
Feed mesajları görüyor musun?

Aslında kaç kullanıcının bundan rahatsız olduğunu söylemek zor, ancak açıkça Instagram’ın kendisi bunu bir sorun olarak görüyor. Bu, böyle bir paylaşımın ilerlemesini daha da kısıtlayacağını veya sonuç olarak yapılan Hikayelerin erişimini azaltacağını görebilirdi (belki de bunları uygulamada görüntülendikleri sıraya göre aşağı kaydırarak).

Her iki durumda da, Instagram açıkça bu sorunu çözmeye çalışıyor ve bu, nasıl gördüğünüze bağlı olarak ilerleyen Instagram stratejiniz için bir değerlendirme olabilir.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir