Sosyal Medya

Instagram, Gönderilerde DM Kontrollerinin ve Ürün Etiketlerinin Faydalı Genel Bakışlarını Paylaşıyor

Bu yararlıdır – bugün Instagram, insanların kendilerine sunulan DM kontrol araçlarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olacak bazı yeni ipuçları paylaşırken, işletme hesaplarının ürün etiketlerini feed gönderilerinde, Hikayelerde, Makaralarda ve IGTV.

İlk olarak, DM’lerde – platform özelliklerine bakan ikinci videosunda Instagram şefi Adam Mosseri, farkında olmayabileceğiniz çeşitli DM araçlarının nasıl kullanılacağına dair bazı ipuçları verdi.

Mosseri’nin öne çıkan temel özellikleri şunlardır:

  • Mesaj istekleri – Mosseri’nin de belirttiği gibi, müzisyen T-Pain kısa süre önce aldığı ve hakkında bilmediği çok çeşitli DM isteklerini gösteren bir gönderi paylaştı ve Mosseri’nin bu öğenin nasıl çalıştığını vurgulamasını sağladı.
  • Okunmadı Olarak İşaretle – Mosseri, bir mesaja uzun süre basarsanız onu ‘okunmadı’ olarak işaretleyebileceğinizi belirtiyor. Instagram’ın geçen hafta Instagram Direct’e yeni okundu bilgileri eklediğini duyurması önemli olabilir .
  • Kaybolma Modu – Mosseri, etkinleştirildiğinde, sohbeti kapattığınızda görülen mesajların kaybolmasını sağlayan Vanish Modunu da vurgular. Facebook ilk olarak geçen yıl Eylül ayında Vanish Mode’u duyurdu .
  • Gizlilik kontrolleri – Son olarak, Mosseri ayrıca Ayarlar> Gizlilik> Mesajlaşma’da bulunan çeşitli DM kontrol seçeneklerine de bakar. 

Platformda kullanabileceğiniz DM araçları yelpazesine, özellikle de belirtildiği gibi, Instagram’ın yeni okundu bilgisi bildirimlerinin yayılmasıyla daha alakalı hale gelebilecek olan ‘Okunmadı olarak işaretle’ seçeneğinin kullanışlı bir genel bakışı.

Instagram Creator hesabında ayrıca Hikayeler, Makaralar ve IGTV dahil olmak üzere Instagram yayınlarınızdaki ürünleri nasıl etiketleyeceğinize dair kullanışlı bir genel bakış paylaşıldı.

Bu, sahip olduğunuz seçeneklere genel bir bakış, ancak ürün etiketlerinin her birinde nasıl çalıştığına ilişkin tüm temel öğeleri kapsar. 

Genel olarak bunlar, farkında olmadığınız birkaç şeyi vurgulayabilecek veya IG içeriğinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilecek bazı kullanışlı notlardır. 

Her iki durumda da, çeşitli seçeneklerinizden haberdar olduğunuzdan emin olmak için her iki klip de kontrol edilmeye değer.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir