Web

Google, Önemli Web Sitesi Ziyaretçi Eğilimlerinde Hızlı İşaretçiler Sağlamak için Yeni Arama Konsolu Öngörüleri Ekliyor

Google, Google Search Console ve Google mobil uygulamasındaki yeni bir sekmede önemli eğilimleri ve notları vurgulayacak olan yeni Search Console Insights ile yayıncıların içerik performanslarını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak istiyor .

Burada görebileceğiniz gibi, Google Analytics hesabınızla bağlantılı yeni hızlı bilgiler, ziyaretçi etkinliğine dayalı temel eğilimleri vurgulayarak, ilgili içerik performansı işaretçilerini daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Google tarafından açıklandığı gibi :

“İster bir web içeriği oluşturucusu, bir blog yazarı veya bir web sitesi sahibi olun ve teknik uzmanlık seviyeniz ne olursa olsun, Search Console Insights size içeriğinizin nasıl performans gösterdiğine dair bir genel bakış sağlayabilir.”

Bu, yalnızca yararlanılacak temel kitle eğilimlerini belirlemek için değil, aynı zamanda tanıtım çabalarınızı yönlendirmek için de özellikle yararlı olabilir. Örneğin, siteniz için anahtar arama terimlerini gerçek zamanlı olarak bilirken, belirli yüksek performanslı gönderileri ücretli kampanyalarla artırmaya çalışabilir, stratejik yaklaşımlar hakkında düşüncelerinizi daha fazla bilgilendirebilir ve fırsatlardan yararlandığınızdan emin olabilirsiniz. .

Kullanıcılar , ekranın üst kısmında artık yeni bir gösterge bulunan Search Console kontrol paneli aracılığıyla yeni Search Console Insights’a erişebilecekler .

Ve belirtildiği gibi, Google ayrıca işlevselliği mobil uygulamasına eklemek istiyor:

“iOS Google Uygulamasında, hesap menüsünden “Search Console Insights”ı seçin (profil resminize dokunun. Android Google Uygulaması desteğini de eklemek için çalışıyoruz.”

Henüz tüm mobil kullanıcılar tarafından kullanılamayacak, ancak Google, önümüzdeki haftalarda işlevselliği tüm kullanıcılara sunmak için çalışıyor. 

Her trend notu ve işaretçi, neyin yankılandığına dair anlayışınıza biraz daha ekleyerek, daha geniş stratejik yaklaşımınıza bulmacanın başka bir parçasını sağlayarak, bunun kullanılabileceği ve fayda sağlayabileceği bir dizi yol vardır. Bu nedenle, her bir özel ipucunu doğrudan uygulamasanız bile, sadece biraz daha eklemek ve sitenizin ve ziyaretçi etkinliğinin daha geniş bir görüntüsünü formüle etmek için mümkün olduğunda trendleri kontrol etmeye değer.

Son derece değerli bir referans noktası haline gelebilir ve nihayetinde daha geniş içerik yaklaşımınızı geliştirebilir.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir