Web

Google, e-Ticaret Listelerini Kolaylaştırmak için WooCommerce ile Yeni Entegrasyon Başlattı

E-Ticaret tekliflerinin devam eden genişlemesinin bir parçası olarak Google, WooCommerce’in 4,4 milyon tüccarının  ürün envanterlerini Google’ın çeşitli arama ve keşif yüzeylerine entegre etmesini kolaylaştıracak yeni bir WooCommerce entegrasyonu başlattı .

Google tarafından açıklandığı gibi :

“WooCommerce gibi ortaklarla çalışan perakendecilerin Arama, Alışveriş, Görsel Arama ve YouTube genelinde Google alışveriş özellikleriyle entegre olmasını kolaylaştırmak, her büyüklükteki perakendecinin keşfedilmesi için daha fazla yola sahip olacağı anlamına geliyor. alışveriş kararlarını onlar veriyor.”

Videoda ana hatlarıyla belirtildiği gibi, entegrasyon, WooCommerce satıcılarının ürün kataloglarını Google’a yüklemelerini kolaylaştıracak, bu sayede ücretsiz Google ürün listeleri oluşturabilecekler ve tümü WooCommerce kontrol panelinden Google reklam kampanyaları başlatabilecekler.

Keşif ile mükemmel uyum sağlayan e-ticaret, arama rekabetini savuşturmak ve uygulamalarına daha fazla kullanım alanı eklemek istediği için Google’ın ana odak noktası haline geldi. Geçen ay Google , “sürekli değişen bir dizi ürün, satıcı, marka ve incelemeyi” anlayan ve daha duyarlı, kapsamlı bir platformda alışveriş deneyimini kolaylaştıran yapay zeka ile geliştirilmiş bir model olan yeni ” Alışveriş Grafiği ” ni açıkladı .

Google ayrıca Shopify ile benzer bir entegrasyon duyurdu ve uygulamalarında her gün gerçekleşen bir milyardan fazla alışveriş oturumu ile Google’ın e-ticarete yönelmesi ve kullanıcılarını en alakalı, faydalı sonuçlarla buluşturmasına yardımcı olması mantıklı.

Google, aynı zamanda , Pinterest’in Lens aracına benzer şekilde görsellere göre ürün aramayı etkinleştirmek istiyor ve aynı zamanda çeşitli gelişen araçları arasında e-Ticaret için yeni AR görüntüleme araçları geliştiriyor.

Platformun erişimi ve her yerde bulunması göz önüne alındığında, çevrimiçi alışveriş için önemli bir hedef haline gelmek için iyi bir konumdadır, bu nedenle perakendecilerin ürünlerini arayan insanlara maruz kalmalarını en üst düzeye çıkarmalarını sağlamak için bu güncellemelerden haberdar olmaları önemlidir.

Yeni WooCommerce entegrasyonu artık yayında – WooCommerce tüccarları burada daha ayrıntılı uygulama bilgileri alabilir .

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir