Sosyal Medya

Facebook’un Otomatik Video Düzenleme için Yeni ‘Akıllı Kırpma’ Özelliği Artık İçerik Stüdyosu’nda Kullanılabilir

Bu, önemli yeniden çekimlere veya düzenlemeye yatırım yapmak zorunda kalmadan video varlıklarını yeniden kullanmak ve/veya deneyler yapmak isteyenler için kullanışlı olabilir.

Mart ayında Facebook  , video içeriğinizde en çok ilginizi çeken alanları belirlemek için makine öğrenimini kullanan ve ardından bu hesaplamalara dayalı olarak otomatik düzenlemeler sağlayan Creator Studio’da video düzenleme için yeni bir ‘ Akıllı Kırpma ‘ seçeneğini test etmeye başladı .

Artık Facebook, İçerik Stüdyosu’ndaki video yükleme akışında erişilebilen seçeneğe sahip yeni Akıllı Kırpma özelliğini daha yaygın olarak kullanılabilir hale getiriyor .

Burada görebileceğiniz gibi, Akıllı Kırpma ile herhangi bir video klibin 1:1 veya 4:5 versiyonunu otomatik olarak oluşturabilirsiniz, Facebook’un sistemi temel odak öğelerini belirler ve bu noktalara göre optimize eder.

Facebook’un açıkladığı gibi :

“Smart Crop, içerikteki ana konuyu optimize edecek, ana konuları ortalanmış ve çerçeve içinde tutacak. Bu videoyu doğrudan İçerik Stüdyosu’nda yayınlayabilecek ve yeniden çerçevelenen videoyu yayınlamadan önce inceleyebilirsiniz. Ayrıca karşılaştırma yapabilirsiniz. hangi sürümü yayınlamak istediğinize karar vermek için yayınlamadan önce orijinaliyle yeniden çerçevelenmiş sürümü.”

Facebook kendi ile benzer bir teknoloji kullanır Portal görüntülü arama cihazına , hoparlörler daima çerçeve içinde kalır sağlanması otomatik tava ve yakınlaştırır sohbet olarak. Portal, odaya başka biri girdiğinde de otomatik olarak genişleyecektir ve bu, Facebook’un şu anda otomatik video kırpmasına uyguladığı aynı tür nesne tanımadır ve bu, sanki değişken sonuçlar üretebilirmiş gibi geliyor. Ancak belirli yükleme türleri için size çok zaman kazandırabilir.

En azından, çok fazla videoyla çalışıyorsanız, denemeye değer olabilir. Yeni özellik artık İçerik Stüdyosu’nda, oluşturma sonrası akışının “Video Yükle” bileşeninde mevcuttur.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir