Sosyal Medya

Facebook’un Akıllı Saati Geliyor ve Sonunda Daha Geniş AR Push ile Bağlantılı Olacak

Şirket, raporlara göre önümüzdeki yıl satışa çıkabilecek yeni bir akıllı saat geliştirerek, Facebook yakında günlük yaşamınızda daha da yerleşik hale gelebilir .

Yeni cihaz, The Social Network’ün artık Portal görüntülü arama cihazını, Oculus VR serisini içeren büyüyen donanım serisine eklenecek ve yakında gelecek AR gözlüklerini de sayacak .

The Verge’e göre , yeni Facebook saatinde iki kamera bulunacak ve kullanıcılar hareket halindeyken fotoğraf ve video çekmek için saat kadranını ayırabilecek ve daha sonra Facebook ve Instagram’da kolayca paylaşılabilecek.

Gereğince Verge :

“Saat ekranının ön tarafındaki bir kamera, öncelikle görüntülü arama için varken, arkadaki 1080p, otomatik odaklı kamera, bilekteki paslanmaz çelik çerçeveden ayrıldığında çekim yapmak için kullanılabilir. Facebook diğer şirketlere dokunuyor. Her ikisi de Facebook’un izni olmadan konuşmak için anonimlik talep eden projeye aşina iki kişiye göre, kamera hub’ını sırt çantaları gibi şeylere takmak için aksesuarlar oluşturun.”

Bir Facebook saatinin söylentileri bir süredir ortalıkta dolaşıyordu , ancak en son bilgiler, ne bekleyebileceğimize dair en sağlam bilgi gibi görünüyor.

Ve geliştirme aşamasındaki projede daha da ilginç bir kırışıklık olabilir.

Facebook raporları doğrulamamış olsa da, şirketin AR/VR başkanı Andrew Bosworth, The Verge’in Twitter’daki makalesine yanıt verdi ve şunları söyledi: 

“AR gözlüklerinin gerçekten yararlı olmasını istediğimizi söyledik – bu etkileşimi daha doğal ve sezgisel hissettirecek tüm teknolojilere yatırım yapıyoruz. bilek tabanlı form faktörü.”

Facebook , bu yılın başlarında , kolunuzda dolaşırken kas komutlarını okuyabilen ve daha sonra dijital ortamda yanıt vermek için tetikleyicilere dönüşebilecek saat benzeri bir cihaz içeren AR için bilek tabanlı kontrollere yönelik araştırmasını açıkladı .

İşlem, elektrik motor sinir sinyallerini uzuvlarınızdan geçerken algılayan sensörler aracılığıyla çeviren EMG veya elektromiyografiyi kullanır.

Görünüşe göre Facebook’un saati sadece zamanı söylemekten çok daha fazlası olacak ve AR gözlüklerinin eşzamanlı gelişimi ile, birçok kişinin beklediğinden çok daha önemli bir cihaz haline gelebilir.

AR, yakında önemli bir bağlayıcı bileşen haline geleceği, çevrimiçi ve çevrimdışı dünyalarımızı daha da birleştirmeye yardımcı olacağı ve çeşitli şekillerde artan fayda sağlayacağı tahminleriyle hızla ivme kazanıyor . Ancak Bosworth yaptı – Facebook kendi Önümüzdeki izle cihaza bu faktoring olması için onu mantıklı böyle Olmayan müdahaleci, adaptif kontrolleri, anahtarı olacaktır ileri not  bu bir sonraki aşamaya geliştirmek için biraz zaman alabilir söyledi. 

“Araştırma her zaman ürün geliştirmeye yol açmaz. Bu girdi biçimlerinin – AR gözlükleri veya diğerleri için – üretilmesi paralel yollarda ve çoklu yinelemelerde gerçekleşir.”

Bu , Facebook’un akıllı saatinin ilk, temel, AR bağlantılı olmayan bir versiyonunu önümüzdeki yaz birim başına yaklaşık 400 dolara satmayı planladığını öne süren The Verge raporunda ana hatlarıyla belirtilen plana uygun görünüyor. AR kontrol özellikleri sonraki yinelemelere dönüştürülür.

Her iki durumda da, Facebook’un kullanıcı verilerini toplamasının başka bir yolu olacak ve dijital bağlantının bir sonraki aşaması için çok önemli bir bağlayıcı haline gelebilir.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir