Sosyal Medya

Facebook, Temel Sağlık Mesajlaşmasını Geliştirmek için Teknoloji ve Sağlık Hizmeti Sağlayıcılarıyla İş Ortaklığı Yapıyor

Dünya çapında COVID-19 aşı alımını en üst düzeye çıkarmak için yapılan baskının ortasında Facebook,  kamuoyunu iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir ‘Çevrimiçi Sağlığı Geliştirme İttifakı’ kurmak için bir dizi önde gelen teknoloji, sağlık ve akademik kurumla ortaklık kurduğunu duyurdu . sosyal medya ve davranış bilimlerinin dünyadaki toplulukların sağlığını iyileştirmek için nasıl kullanılabileceğini anlamak. 

Girişime katılan diğer gruplar arasında CDC Vakfı, Merck, Dünya Bankası ve Dünya Sağlık Örgütü bulunmaktadır. Merck ve Facebook’un her biri, çok yıllı programa 20 milyon dolar fon sağlayacak.

Yukarıdaki videoda görebileceğiniz gibi, İttifak başlangıçta aşı tereddütünü ele almaya ve yetersiz hizmet alan topluluklar arasında aşı eşitliğini sağlamaya odaklanacaktır. Facebook’un bunun için halihazırda bir dizi tanıtım aracı ve inisiyatifi varken, yeni grupla olan ilişkisi, aşılara güven ve aşılara erişim sağlamak için davranış bilimi, sosyal medya ve dijital platformların en iyi şekilde nasıl kullanılacağına dair daha derinlemesine araştırmalar sağlayacaktır. .

“Ortaklarımızla birlikte, son birkaç yılda sağlık çalışmalarımızdan umut verici sonuçlar aldık. Bu, İttifak’ın neyin işe yaradığını daha iyi anlama fırsatını vurguluyor, böylece çoğaltılabilir ve ölçeklenebilir. Bu araştırma yoluyla elde edilen tüm bulgular, hızlı, geniş ve herkese açık olarak paylaşıldı.”

Aşı alımını en üst düzeye çıkarmak, özellikle virüsün yeniden canlanmasının çeşitli bölgelerde devam etmesi ve devam eden karantinalara ve aksamalara yol açması nedeniyle, şu anda kilit bir odak noktasıdır. İşleri normale döndürmenin en iyi yolu, insanların aşıyı mümkün olduklarında almalarını sağlamaktır ve bu yeni girişim, yalnızca ilk alımı artırmaya değil, aynı zamanda aşıyı aşılayacak temel unsurların daha geniş bir şekilde anlaşılmasını sağlamaya da odaklanacaktır. gelecekte benzer kampanyaları ve sağlığı geliştirme çabalarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

İttifak, bu çabayı ilerletmek için,  her biri önümüzdeki aylarda bir dizi topluluk tartışmasını kolaylaştıracak olan Sabin Aşı Enstitüsü ve Bay Area Küresel Sağlık İttifakı ile başlayan programlardan başlayarak bir dizi hibe verecek .  

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir