Sosyal Medya

Facebook, Portal Akıllı Hoparlör Cihazı İçin Yeni Anneler Günü Promosyonunu Başlattı

Anneler Günü yaklaşırken, Facebook daha sürükleyici, ilgi çekici bir şekilde aile ile bağlı kalmak için bir araç olarak, Portal akıllı görüntülü arama Cihazının değerini tanıtmak için fırsat alıyor.

Facebook tarafından açıklandığı gibi:

“Birçoğumuz Anneler Günü’nü bu yıl ayrı geçirebiliriz, ancak Portal bize neredeyse aile ve Arkadaşlarla kutlamak ve bağlantı kurmak için bir yol sunuyor. Ve bu, kilometrelerce uzakta olsanız bile, aynı odada olduğunuzu hissetmenizi sağlar.”

Promosyon, pandemi tarafından körüklenen portalın büyüme momentumuna dayanacak.

Geçtiğimiz yıl, Facebook’un Portal Cihazının satışları giderek arttı ve daha fazla insan çeşitli covıd-19 azaltma önlemleri arasında bağlantıda kalmak istiyor. Facebook’un Facebook’a bağlı bir kamerayı evinize getirmenin yanı sıra, Portal ilk piyasaya sürüldüğünde, akıllı video cihazına karşı çok fazla muhalefet vardı, ancak zamanla Portal, Facebook’un donanım çabalarında giderek daha önemli bir unsur haline geldi ve bu da şirkete daha fazla bağlantı olanağı sağladı.

Facebook’un Facebook’un en son performans güncellemesini incelerken, Facebook’un ‘diğer gelir’ kategorisinin (yani reklamlardan elde edilmeyen gelir) son zamanlarda büyük bir sıçrama gördüğünü görebilirsiniz.

Bu artış, öncelikle Oculus VR kulaklıklarının ve Portal Cihazının satışlarından kaynaklandı ve bu da şirketin bu yeni alanlara genişlemesi için artan fırsatların altını çizdi.

Ve şimdi, Facebook bu yeni tanıtım baskısı ile bunu daha da artırmak istiyor.

“Anneler Günü’ne giden hafta boyunca, etkileyicilerle vücut pozitifliği, IVF, evlat edinme, otizm, iş-yaşam dengesi ve daha fazlası gibi konularda konuşmalar düzenliyoruz. Ve annelerin ve annelerin aileleriyle ve arkadaşlarıyla daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olmak için, Portal TV’de 30 $ ‘lık bir indirim ve şimdi 9 Mayıs’a kadar Portal ve Portal+’ da 50 $ ‘ lık bir indirim sunuyoruz. Ayrıca, Portal’ın Akıllı kamerasının teknolojiye değil, anne ve bebeğe odaklanma özgürlüğünü nasıl sağladığını vurgulayan “Rugby Hold” adlı yeni bir TV spotu oluşturduk.”

Facebook’un odağı Portal cihazına nasıl kaydırdığını ve Portal’ın şirketin daha geniş ürün paketinde nasıl daha önemli bir unsur haline geldiğini görmek ilginç.

Facebook hala gelirinin büyük çoğunluğunu çevrimiçi reklamlardan elde ediyor, ancak orada bir tehdit yok, ancak yeni donanım öğelerine dönüşmeye devam ettikçe, şirketin keşfetmesi için yeni yollar açıyor, bu da AR gözlüklerinin gelişiyle devam edecek.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir