Sosyal Medya

Facebook, Oyun Yayıncılarının Popüler Müziği Yayınlarına Dahil Etmelerini Sağlayacak Yeni Anlaşmaları Duyurdu

Bu, Facebook’un daha fazla oyun yayıncısı almak için devam eden baskısında büyük bir güncelleme olabilir. Sosyal Ağ bugün, çeşitli müzik yayıncılarıyla, Facebook Gaming yayıncılarının akışlarında popüler müzik çalmalarını sağlayacak yeni düzenlemeler yaptığını duyurdu .

Facebook’un açıkladığı gibi :

“ Geçen yıl, müziğin Facebook Gaming’de kullanıma sunulacağını duyurduk O zamandan beri, yayınlarında çok çeşitli popüler müzikleri yayından kaldırma riski olmadan kullanabilmelerini sağlamak için İş Ortağı İçerik Üreticilerimizle testler yapıyoruz. Çok şey öğrendik ve bazı iyileştirmeler yaptık. Ve bugün, müziğe erişimi daha da fazla içerik oluşturucuya genişletmekten heyecan duyuyoruz. 

Yeni düzenlemelere göre, tüm Ortaklar ve Seviye Atlama İçerik Üreticileri artık Facebook Gaming’deki oyun canlı yayınları sırasında arka plan müziği çalabilecek ve esas olarak müziği onlar adına Facebook lisanslayacak.

“Ve biz asansör müziğinden bahsetmiyoruz. Universal Music Group, Warner Music Group, Sony Music Entertainment, Kobalt Music Group, BMG, Merlin ve çok daha fazlası dahil olmak üzere yüzlerce müzik şirketi ve yayıncısıyla yürürlükte olan anlaşmalarımız var, böylece içerik oluşturucular popüler müzikleri Facebook Gaming canlı yayınlarına dahil edebilirler izleyicilerini heyecanlandırmak için.”

Yani hem çünkü önemli olduğunu YouTube ve Twitch’ten , akış oyundaki en büyük platformlar, aynı şekilde ücretsiz müzik kullanımı için izin vermez.

YouTube ve Twitch, videolarda ve akışlarda kullanım için telif hakkı içermeyen parçalar sağlar, ancak Facebook’un yeni anlaşması, telif hakkı ihlalleri nedeniyle akışınızın kapatılmasından korkmadan neredeyse istediğiniz herhangi bir parçayı dahil etme kapasitesi sağlar.

Ancak bu, Facebook’un uygulamalarındaki tüm akışları kapsamaz. Örneğin Instagram, IG Live’da müzik kullanımıyla ilgili kısıtlamalara sahip , bu da yayınınızın kesintiye uğradığını görebiliyor, bu yeni güncelleme yalnızca özellikle oyun akışlarıyla ve canlı videolarınızın arka planında müzik kullanımıyla ilgili.

Oyun akışı aracılığıyla yapılan bir radyo programı gibi müziğin odak noktası olduğu yayınları da kapsamaz. Buna hala izin verilmiyor ve Facebook bunu algılarsa kapatılacak.

Facebook ayrıca, kullanılamayacak bazı parçalar olduğunu da belirtiyor:

“Ancak bunlar nadirdir ve her zaman kullanılabilecek müzik miktarını genişletmek için çalışıyoruz. Kısıtlanmış bir parçayla karşılaşırsanız, sanatçıyı ve başlığı tanımlayan bir ürün içi bildirim sunarız. Bu şekilde, gelecekteki kesintileri önlemek için çalma listenizi ayarlayabilirsiniz.”

Duyuruyu kutlamak için Facebook , seçkin oyun yaratıcılarıyla eşleştirilmiş bir dizi ünlü DJ yayınına da ev sahipliği yapıyor .

Son zamanlarda artan ilgi gören Facebook’un Oyun platformu için bir farklılaşma düzeyi sağlayabilecek ilginç bir güncelleme.

Geçen Ekim ayında StreamLabs , Facebook Gaming’in ilk kez 1 milyar saati aştığını ve bu da onu uzaydaki liderlerin hala çok gerisinde bıraktığını, ancak performansta önemli bir sıçrama olduğunu bildirdi .

Facebook daha fazla oyun yayıncısını cezbedebilirse, bu onun oyun izleyicisini büyütmesine yardımcı olabilir ve şirket aynı zamanda gelişen VR alanına hükmetmeye çalıştığından, bu Facebook’u oyun pazarından daha büyük bir pay almak için daha iyi konumlandırabilir ve başka bir gelir akışı sağlayabilir. .

Akışlarınızda daha özgürce müzik çalabilmenin aslında ne kadar önemli bir etki yaratacağını söylemek zor, ancak belki, yayıncılar istedikleri gibi yayın yapmakta daha özgür hissediyorlarsa, bu değerli bir katkı olabilir ve daha fazla ivme sağlayabilir. bunun yerine Facebook’un Oyun platformunda daha fazla yayıncı.

Facebook Gaming müzik güncellemesi hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz 

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir