Sosyal Medya

Facebook, Okula Dönüş Sezonu Öncesinde Ebeveynler ve Öğrenciler için Eğitim Kaynaklarını Güncelliyor

ABD’li öğrencilerin önümüzdeki haftalarda okula dönmeleriyle birlikte Facebook, ebeveynlerin öğrencilerinin çevrimiçi etkinliklerini yönetmelerine yardımcı olacak ek rehberlik sağlamak ve öğrencilerin istenmeyen çevrimiçi ortamlardan kaçınmalarına yardımcı olmak için ebeveyn ve öğrenci kaynak araçlarını güncelledi.

İlk olarak, Facebook, ebeveynlerin ve öğrencilerin çevrimiçi bağlantıda güvenli bir şekilde gezinmelerine yardımcı olacak bir dizi kılavuz sağlayan ‘ Get Digital ‘ çevrimiçi eğitim kaynak merkezinde yeni bir güncelleme yayınladı.

Gereğince Facebook :

“Sınıfta, okuldan sonra ve evde kolaylaştırmayı daha fazla desteklemek için veli ve öğretmen geri bildirimlerine dayanarak okula dönüş sezonunun içeriğini genişlettiğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

Geçen yılın sonlarında başlatılan Facebook’un ‘Get Digital’ platformu, dijital okuryazarlığı geliştirmeyi ve çevrimiçi derslere giriş yaparken kullanıcıları güvende tutmayı amaçlıyor . Bu, devam eden karantinalar göz önüne alındığında, okula dönüş döneminde birçok kişi için önemli bir endişe noktasıdır.

Facebook’un yeni Get Digital öğeleri şunları içerir:

  • Mesleki Gelişim – Öğretmen liderleri tarafından bu materyalleri sınıfta nasıl kullanacakları konusunda eğitimcileri eğitmek için kullanılacak beş bireysel mesleki gelişim kılavuzu.
  • After School Guide – Get Digital’in okul sonrası bir ortamda ve gençlere hizmet veren kuruluşlar arasında kullanımını desteklemek için okul sonrası programlama için tasarlanmış bir kolaylaştırıcı kılavuzu.
  • Medya Okuryazarlığı Dersleri – Dijital Katılımı Al sütunumuz için ters görüntü arama ve meta verilerle ilgili yeni medya okuryazarlığı dersleri. Bunlar Harvard Berkman Klein Gençlik ve Medya Merkezi’nden alınmıştır.

Bunlar önemli araçlardır ve gerçekten de genel eğitim müfredatının bir parçası haline gelmelidir. Bu günlerde, etkileşimlerimizin çoğu çevrimiçi yollarla geliyor ve insanların evden çalışmasına izin vermek isteyen daha fazla işletme ve uzaktan oturum açan daha fazla öğrenci ile bu güven daha da artacak.

Bazı bölgeler , doğru yol gibi görünen genel eğitim akışına dijital okuryazarlık eklemeye başladı bile . Bununla birlikte, çoğu henüz bu aşamada değildir ve bu nedenle, bu yeni kaynaklar, öğretmen ve öğrencilerin bu temel unsurları anlamalarını geliştirmek isteyenler için son derece değerli olabilir.

Buna ek olarak, Facebook ayrıca ebeveynleri, bakıcıları ve eğitimcileri çevrimiçi gençlerin güvenliğini artırmak için kaynaklarla daha fazla desteklemek için tasarlanmış güncellenmiş bir Çocuk Güvenliği Merkezi’ni de başlattı .

“Bu merkez, çevrimiçi güvenlik, dijital okuryazarlık, refah ve zorbalığı önleme alanlarında uzman bilgili, araştırmaya dayalı programlarımızı merkezileştiriyor ve genişletiyor. Ayrıca, canlı ve isteğe bağlı eğitim için bir kaynak görevi görecek. güvenlik ortaklarımızla ortaklaşa sunuldu.”

Facebook ayrıca, önümüzdeki birkaç hafta içinde Çocuk Güvenliği Merkezinin 55 dilde kullanıma sunulacağını belirtiyor.

Bunlar, artan toplumsal eğilimlerle uyumlu olan ve artan çevrimiçi kullanımla ilgili eğitim müfredatındaki bir boşluğu dolduran önemli Facebook girişimleridir. Elbette, ebeveynler ve eğitimciler bu endişelerin gayet iyi farkındadır ve birçoğu bu unsurlar hakkında fikir ve bilgi sağlamaya yardımcı olmak için kendi programlarını ve süreçlerini uygulamıştır.  Ancak daha fazlasını arıyorsanız veya sadece kendi bilginizi tazelemek istiyorsanız, Facebook’un güncellenmiş araçlarına başvurmaya değer.

Author

Mustafa Özalp

Türkiye'nin Sosyal Medya Rezervini Karşılayan Adam

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir